הרשם לניוזלטר
שם
אימיילעבודה בחו"ל

עבודה בחו''ל

עבודה בחו"ל מאפשרת לנו לשלב טיול עם היכרות עמוקה של החיים המקומיים בארץ בה בחרנו כיעד. במהלך טיול אחרי צבא, כשלוקחים "פסק זמן" מהחיים, כשמתכננים שהיה בחו"ל על מנת ללמוד וכיוצא באלה – אפשרי בהחלט לבדוק אפשרויות תעסוקתיות מראש, ולהגיע למדינה חדשה כאשר עבודה חוקית ומסודרת מחכה לנו מבעוד מועד.

מרבית המחפשים עבודה בחו"ל הינם צעירים בני 20-30, מייד לאחר השחרור מהצבא או לאחר גמר לימודים אוניברסיטאיים. לעיתים מחפשי עבודה בחו"ל מעוניינים להתחיל בקריירה חדשה או להרוויח כסף רב (יחסית) בתקופת זמן קצרה (על פי רוב בעבודה פיסית קשה ובמשך שעות רבות על פני היממה). לעיתים מדובר רק ברצון לחוות שיגרת חיים שונה משמעותית מזו המוכרת בארץ.

כיום ישנן אפשרויות רבות למציאת עבודה בחו"ל . חברות רבות מתמחות בשידוך בין מחפשי עבודה לבין חברות הממוקמות בחו"ל ומחפשות עובדים זמניים. חברות כאלה יסייעו למחפשי העבודה גם להשיג ויזה או אשרת שהייה במדינת היעד ולהתכונן לראיון עבודה או לתחילת העבודה במקום החדש.

ישנן עבודות "טיפוסיות" עבור תיירים בחו"ל, ביניהן:

  • עבודה בעגלות מכירה בקניונים. מדובר על "חנות ניידת" המוכרת תכשיטים, תמונות, ומוצרים זולים וקטנים אחרים.
  • מכירות בדוכני רחוב ומכירת מוצרי סדקית או תמונות שמן (על פי רוב במדינות חמות יותר, כמו ארה"ב ואוסטרליה), או מכירות כזבנים בחנויות.
  • הפעלת "אוטו גלידה" – נהיגה ברחבי עיירות או ערים מסוימות ומכירת שלגונים למקומיים.
  • "אופר" – עבודה הכוללת מגורים בבית משפחה שיש לה ילדים קטנים, ושמירה על הילדים 24 שעות ביממה. עבודה כזו כוללת מגורים, כלכלה, וימים חופשיים על פי הסכמי העבודה.
  • MOVING – עבודה כסבלים או כמעבירי דירות עבודה פיסית מאוד וקשה אולם נאמר עליה שהיא אחת העבודות הרווחיות עבור תיירים. עבודה מקובלת מאוד במיוחד בארצות הברית.

היעדים הפופולאריים עבור עבודה בחו"ל הם קנדה, אוסטרליה, אירופה, אנגליה, וכמובן ארצות הברית. בהמשך נסקור יעדים אלה ואת העבודות בחו"ל השכיחות עבור תיירים בכל אחד מהם.

עבודה בארה"ב

עבודה בארה''ב

ארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מציעה שלל של עבודות ואפשרויות טיול עבור תיירים עובדים. עבודה בקניונים, במכוניות גלידה, עבודה כסבלים או כאופר – האפשרויות רבות. ארצות הברית מאפשרת עבודה בחו"ל לתיירים כבר מתחילת שנות התשעים ונחשבת אחד היעדים הפופולאריים עבור עבודה בחו"ל לישראלים. ארה"ב מציעה אפשרויות רווחיות מאוד במיוחד בעונת החורף והחגים ובתקופת חג המולד. מומלץ במיוחד מאז אסון התאומים למצוא עבודות חוקיות ולהשיג אשרה כדת וכדין בטרם מתחילים עבודה בארה"ב.עבודה באוסטרליה

עבודה באוסטרליה

אוסטרליה, עם מרחביה הפתוחים, ריח החופש, הים המשגע ותרבות הצעירים העשירה, מציעה אפשרויות עבודה שישתלבו היטב עם טיולים והיכרות של היבשת – יום העבודה האוסטרלי הוא בן הקצרים בעולם, מה שישאיר לעובד זמן רב לבילוי בפאב המקומי או לתיורים.

הכלכלה האוסטרלית חזקה, הדולר האוסטרלי יציב, ואפשרויות התעסוקה אינסופיות. באוסטרליה ניתן למצוא עבודה בעיר (למשל באכסניות או בקניונים וכדומה), או בחוות שונות ככוח עזר לחקלאים ולחוואים – כל אחד על פי טעמו. עבודה באוסטרליה עבור תיירים אינה חדשה לאוסטרלים והם יודעים להסתדר ולהציע אפשרויות רבות של לינה, כלכלה, ומחייה אטרקטיביים לתיירים המעוניינים הן לעבוד והן לחוות את החיים האמיתיים ביבשת שמתחת...

עבודה בקנדה

עבודה בקנדה

עבודה בקנדה עבור תיירים היא חוקית, וזהו אחד היתרונות הבולטים עבור עבודה בקנדה ביחס לעבודה במוקדים נוספים בחו"ל (קל להשיג ויזה לקנדה וויזת שהייה מאפשרת גם עבודה) . קנדה היא ענקית ובשל הקור העז השורר בה במרבית ימי השנה, הקניונים ומקומות הבילוי הסגורים עמוסי מטיילים ומשפחות בכל שעה, כך שעבודות בקניונים נפוצות ונחשבות רווחיות.

הכלכלה בקנדה יציבה והדולר הקנדי בעל ערך גבוה, כך שעבודה בקנדה עשויה להיות רווחית יחסית. קנדה היא ענקית ויפהפייה, ומציעה שלל אפשרויות לתייר ולראות – נופים מדהימים, פארקים רחבי ידיים, טבע, ערים וארכיטקטורה, ועוד ועוד. שכנתה הצפונית של ארה"ב מאפשרת גם טיולים קצרים לחלקה הצפוני של ארצות הברית, אפילו ברכב או בתחבורה ציבורית.

עבודה באירופה

עבודה באירופה

שני יתרונות משמעותיים לעבודה באירופה – הראשון הוא הקרבה לישראל והאפשרות לבוא לביקורי מולדת במהירות ובמחירי טיסה נמוכים יחסית, והשני – כמובן, האירו...

אירופה נחשבת אחד היעדים הנוחים והרווחיים עבור עבודה בחו"ל, הרווחים גבוהים יחסית (בגלל המטבע היציב בעל הערך הגבוה), וקל לשלב בין עבודה לתיירות. מוקדי התיירות באירופה נמצאים בכל עיר ובמרחק נסיעה כך שאירופה מציעה למטייל או לתייר העובד אינספור דרכים לראות ולחוות את החיים המקומיים בקלות.

אחד החסרונות בעבודה באירופה הוא הקושי להשיג ויזת עבודה באירופה. אלה מבינינו שיש להם דרכון אירופאי או ויזת סטודנט לאירופה, יוכלו לעבוד בנוחות. אחרים, יוכלו להשיג ויזת עבודה לשלושה חודשים בלבד ולחדש אותה לאחר תום התקופה.

עבודה באנגליה

עבודה באנגליה

אנגליה, המדינה החורפית בעלת המטבע היקר ביותר באירופה ביחס לשקל (הפאונד האנגלי, או הלירה סטרלינג), נחשבת אחד היעדים האליטיסטיים עבור עבודה בחו"ל. המשכורות האנגליות גבוהות והקהל נעים הליכות. גם אנגליה, כמו כל מוקד אחר לעבודה באירופה, מאפשרת מגוון נרחב של טיולים והיכרות, בשעות היום והלילה. ניתן לטייל מאנגליה למדינות שונות באירופה, כמו צרפת, שווייץ ואפילו איטליה. עבודה באנגליה מתאימה למי שאוהב את החורף, ועבודות פופולאריות באנגליה הן מכירות בקניונים – בחנויות או בעגלות.

השגת אשרה (ויזה) וסידורים הכרחיים נוספים עבור עבודה בחו"ל

השגת אשרה

חשוב ומומלץ לטייל ולעבוד על פי החוק המקובל במדינת היעד שלכם, ואף ייתכן שיכולתכם לעבוד על פי חוק במדינות שונות תשפיע על בחירת מדינות היעד שלכם עבור עבודה בחו"ל.

העולם כולו ער יותר למצבם של תיירים מאז אסון התאומים, ועבודה ללא אשרת עבודה כמקובל עשויה להוביל לחוויית שהייה לא נעימה.

ניתן להשיג ולחדש על פי הצורך אשרת שהייה ועבודה במדינות השונות, וישנם שפע של גורמים שמסייעים בהשגת אשרה (ויזה) עבור עבודה בחו"ל.

נסו לברר את מירב הפרטים בנוגע לעבודה החדשה שלכם – כמה שעות ביום יידרשו מכם? איפה תהיה העבודה? מה כוללת העבודה? מה כולל השכר ואילו תנאים נלווים לעבודה? בררו בנוגע לאזור הגיאוגרפי של העבודה – האם הוא מעניין? האם יאפשר לכם לטייל בסביבותיו.

דווקא בשל העובדה שאתם מחפשים עבודה בחו"ל, חשוב לברר ולהסכים על פרטי הפרטים בטרם אורזים תיק ונוסעים. במידת האפשר, בקשו לחתום על חוזה או לקבל את פרטי העבודה שבחרתם בכתב, ודאגו להתחייבות כל שהיא שהעבודה אכן תחכה לכם כשתגיעו למדינת היעד.

בנוסף, חשוב לקיים פגישה עם המעסיק החדש בחו"ל (אם אפשר – קיימו את הפגישה בוידיאו, על מנת לראות ולא רק לשמוע, את המעביד החדש שלכם). טיפ נפוץ עבור עבודה בחו"ל הוא לנסות להשיג עבודה בחברה ישראלית. חשוב לחוש ביטחון כי העבודה שהשגתם שלכם עוד בטרם תצאו את הארץ, על כן מומלץ להתוודע אל המעביד ולברר את תנאי העבודה בפרוטרוט בטרם מתחייבים או בוחרים בעבודה.

במיוחד אם האנגלית שלכם לא מושלמת, הגיעו עם חיוך ורצון טוב. קרוב לוודאי שהעבודה שתעסקו בה תכלול עבודה מול לקוחות וגובה המשכורת שלכם תיגזר מכמות המכירות שלכם. לכן הקפידו על מראה נעים ואסתטי ועל חיוך מקרב לבבות...

השיגו לעצמכם מספרי טלפון ופרטים של חברות נוספות על מנת שתוכלו להשיג עבודה נוספת בחו"ל במידה והבחירה הראשונה שלכם לא תהיה נוחה כפי שחשבתם. אל תישארו בעבודה שבה אתם סובלים רק מפני שאתם בחו"ל – המשיכו לחפש, מצאו חלופות, וחפשו מקום שיהיה נעים עבורכם ושלא יעיב על הטיול החד פעמי שאתם עושים.


קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.