הרשם לניוזלטר
שם
אימיילאיך לבחור אתר לקניית מתנות

מתנות

אין יותר כיף מלבחור מתנה לאדם יקר, לבחור משהו שישמח מישהו אחר, משהו שכל מטרתו היא אחת - להעלות חיוך על פניו של המקבל, לגלות לו כי היה במחשבותיכם, להזכיר לו שהוא אהוב.

ישנם ברשת אינספור אתרי אינטרנט המציעים מתנות רבות ושונות. המתנות מגוונות, ומתאימות לכל כיס, ולכל אירוע, לכל מקבל או מקבלת.


חשוב לקחת בחשבון כי חלק מהאתרים לקניית מתנות אינם איכותיים. כשל זה באיכות מתבטא באופנים שונים, למשל, בשירות גרוע, במשלוח איטי, בקבלת מוצר שאינו דומה מספיק לתמונה שפורסמה באתר עצמו, באחריות לקויה על המוצרים שנרכשו מהחנות, ועוד.
קשה לתת עצות שיסייעו לזהות אתרים לקניית מתנות על כל כשלהם באופן וודאי ובטוח. עם זאת, ניתן להציע מספר טיפים ועצות לבחירת אתר לקניית מתנות שישרת אתכם באופן הטוב ביותר ויבטיח שירות ומוצר מן הטובים שתוכל להשיג. הנה לפניכם מספר טיפים בנוגע לבחירת אתר לקניית מתנות.

שלב א' בבחירת אתר לקניית מתנות - הגדרת המטרה

אתרים לקניית מתנות נבדלים לא רק באיכותם אלא גם בסוג המתנות שהם מציעים. עם תחילת החיפוש מומלץ לנסח כללים ברורים למציאת המתנה המושלמת. בין כללים אלה חשוב שנמצא למשל, את קטגוריית המתנה הרלוונטית (מתנה ליולדת / מתנת יום הולדת לילד או לילדה / מתנת "תשומת לב" לחברה או לאישה / מתנה ליולדת, וכיוצא באלה), ואת התקציב שיש לנו לטובת רכישת המתנה.

אתרים לקניית מתנות יציעו שלל מתנות בתקציבים גבוהים, אך תוכלו למצוא גם שפע של רעיונות עבור מתנות בתקציבים נמוכים, למשל המתנות שהן ללא סיבה או אירוע מיוחדים, או מתנות לידידים ומכרים, כמו זרי פרחים, זרים מתוקים משוקולד, זרי בלונים, ועוד ועוד.

איזו מתנה תבחר?

האינטרנט מציעה אינספור חנויות לקניית מתנות, החל מזרי פרחים המתאימים לכל אירוע ולכל תקציב, זרים מתוקים משוקולד, וזרים בצירוף מוצרים נלווים מפנקים כמו ממתקים, דובונים, בלונים, וכדומה, דרך צעצועים ומתנות שימושים, וכלה במתנות מקוריות שונות שלעיתים קשה לדעת עד כמה ייעשה בהן שימוש... בחירת המתנה שתתאים ביותר למקבלה תיעשה על פי התקציב, היכרות עם מקבל המתנה, תוך שתילקח בחשבון סיבת המתנה ואופי הקשר בין הנותן למקבל, ועוד. בחירת מתנה מתאימה היא החלק העיקרי במסע לקניית המתנה!

שלב ב' בבחירת אתר לקניית מתנות - השוואה בין אתרים שונים ובחינת איכותם

כאשר ידועה כבר קטגוריית המתנה המבוקשת והתקציב, ניתן להתחיל לחפש אתרים המוכרים מתנות מסוג זו המבוקשת. במרבית המקרים נוכל למצוא מספר רב של אתרים.

סינון האתרים השונים ייעשה על פי מספר קריטריונים:

המתנה מתאימה לקריטריונים שהגדרתם מבעוד מועד

ראשית חוכמה, חשוב למצוא מתנה שמתאימה לצרכים. חשוב לבחור מתנה שתשמח את מקבלה ושתתאים להגדרות ולתכנית שליוותה את חיפושה.

מחיר המתנה ריאלי

קל לבצע השוואת מחירים בין האתרים השונים לקניית מתנות באינטרנט.
במרבית המקרים קשה להשוות בין מוצרים מפני שהם שונים ולכן גם מחירם שונה (כך, למשל, קשה להשוות בין מחירים של משלוחי פרחים, או של משלוחי זרים מתוקים , וכדומה, מפני שהזרים מורכבים מפרחים וממוצרים שונים ולכן עלותם צפויה מראש להיות שונה). עם זאת, מיותר לציין כי אם ההבדל בין שני מוצרים אינו ניכר או משמעותי אך ישנו הבדל במחיר בין שני המוצרים, אין סיבה לשלם יותר על מתנה שאיכותה אינה עולה על זו הנמכרת במחיר פחות, כל זמן שהמתנה הזולה יותר עומדת בקריטריונים שהגדרנו לעצמנו.

האתר אמין

קשה לבחון את אמינותו של אתר אינטרנט למכירת מתנות באופן מדויק, אך ניתן לקבל מושג בנוגע לאמינותו, איכות השירות שלו והדמיון בין המוצרים שהוא מספק לתמונות המופיעות בין דפיו. זאת, על ידי דפדוף בין דפי האתר, קריאת דפי התוכן השונים, כמו דף האודות ואמנת השירות, בחינת תנאי המשלוח וזמניו, וכדומה.
בנוסף, ניתן לחפש ברחבי האינטרנט המלצות או אזכורים לאתר לקניית מתנות שמצא חן בעיניך.
פעמים רבות ניתן יהיה למצוא המלצות או חוות דעת של רוכשים אחרים שהתנסו כבר בעבודה מול האתר המדובר, ומשתפים את התנסויותיהם באופן מקוון. המלצות או חוות דעת כאלה הן בדרך כלל אובייקטיביות וכדאי לקחת אותן בחשבון.

תנאי המשלוח מתאימים לצרכיך

כל אתר לקניית מתנות מספק מידע אודות המשלוח, האחריות, אפשרויות להחזרה או החלפה של המוצר במידה והוא מגיע פגום או אינו מוצא חן בעיני המקבל (ואשר אותו ניתן להחזיר או להחליף על פי חוק), וכדומה.
חשוב לשים לב, כי זמני המשלוח מתאימים (לדוגמה, אם המתנה מיועדת לכבוד יום הולדת החל למחרת היום, רצוי למצוא אתר לקניית מתנות המספק את המוצר הספציפי בתוך 24 שעות או פחות).
חשוב לשים לב לא רק לתנאי המשלוח הכלליים של האתר, אלא גם לסייגים הנוגעים למתנה הספציפית שיש בדעתך להזמין. לדוגמה, לעיתים בחלק מן האתרים לקניית מתנות ישנן מתנות שאינן מוזמנות לעיתים קרובות ולכן הן לא נמצאות במלאי החנות באופן שוטף. מתנה כזו ייתכן שייקח זמן רב עד שניתן יהיה לשלוח אותה ליעדה (זמן שנועד לאפשר לבעלי האתר והחנות להזמין בעצמו את המוצר ולאחר מכן לשלוח אותו ליעדו).

בחירת אתר לקניית מתנות

לסיכום, חשוב מאוד להתרשם מאיכותו, אמינותו, הוותק והניסיון של כל אתר לקניית מתנות ושליחתן. חשוב לא פחות למצוא בדיוק את המתנה המתאימה, להתרשם מהתמונות השונות שמציע האתר ומהתיאור המילולי של המתנה, ולהבין בדיוק באיזו מתנה מדובר.

מכיוון שמתנה הינה רכישה שנועדה לשמח מישהו, ושמטרתה לענות על צרכיו או העדפותיו של האדם שיקבל אותה, רכישת מתנה שאינה קולעת למטרה זו היא בבחינת בזבוז כסף. אם בחרנו מתנה שנכשלה בתפקידה לשמח את מקבלה - בזבזנו זמן וכסף. לכן בחירת המתנה על פי תיאורה וההיכרות עם מקבלה הן המשמעותיים ביותר בתהליך בחירה וקנייה של מתנה.

אתרים שימושיים: משלוחי פרחים

קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.