הרשם לניוזלטר
שם
אימיילמדריך לבחירת בית מלון בארץ

בית מלון בארץ

בחירה נכונה של בית המלון מהווה את אחת המרכזיות מבין אלה שיבטיחו לנו חופשה מושלמת. למעשה אין הבדל גדול בין בחירת מלון בארץ לבין בחירה כזו כאשר מתכננים חופשה בחו"ל חוץ מן העובדה כי עלפי רוב נרגיש חופשיים יותר לבחור אפילו את מקום החופשה שלנו עצמה לפי המלון שנמצא כי הוא המתאים ביותר לנו בעת המדוברת.


עוד הבדל גדול בין בחירת בית מלון בארץ לבחירה כזו עבור מלון בחו"ל היא שלא קיים מחסום שפה ובאופן כללי קל יותר לקבל מידע מהימן ועדכני על המלונות בארץ, במיוחד כאלה אשר חלק ניכר מפעילותם מבוססת על תיירות הפנים.
ריכזנו עבורכם טיפים מועילים בתצורת מדריך לבחירת בית מלון בארץ, זאת במטרה להקל עליכם את הליך מציאת המלון המתאים לכם וכן לסייע במניעת בחירות לא מושכלות העלולות, במקרים קיצוניים, להביא לאכזבה מן החופשה כולה.

אפיון החופשה

נראה כי השלב הראשון בדרך לבחירה נכונה של בית מלון בארץ הוא הגדרת אופי החופשה בה אנו מעוניינים. סוגי חופשות מבוקשות האופייניות לישראלים הן חופשות משפחתיות, חופשות מסוג הכל כלול, חופשה רומנטית זוגית, חופשות פינוק לגוף (הכוללות טיפולי ספא), חופשות בריאות (מזון בריא, שגרה נינוחה, הרבה התרגעות וטיפולי ספא למיניהם), חופשות ספורטיביות וביניהן כאלה המשלבות ספורט אסטרים כגון רכיבה על אופני שטח, צלילה, גלישה ועוד.

כך למשל אם אנו מעוניינים בחופשה במהלכה אנו מתכננים לבלות זמן מועט בלבד במלון נוכל וודאי לחסוך סכום בלתי מבוטל ולבחור בשהייה במלון נעים וסולידי ולא דווקא במלון פאר המציע את כל הפינוקים המאפשרים לאורחיו דווקא להישאר בין כותליו.

עבור חופשות רומנטיות מתאימים במיוחד מלונות בוטיק. בחופשה רומנטית וודאי נרצה חדר מפנק, נוף מרהיב, אווירה אינטימית ורגועה. יציאה מן המלון במהלך חופשה רומנטית תהייה מן הסתם לטיולים שקטים, אולי רגליים, לערב של בילוי יחד בחוץ וכו'.
ישנם מלונות המתמחים באירוח נופשים המבקשים חופשה מסוג מסוים, למשל חובבי ספורט אקסטרים. ממלונות כאלה קל יותר להתארגן לגיחות של הפעילות המבוקשת בזכות קשרים עם מועדונים (למשל מועדוני צלילה ושייט) ועם גופים רלוונטיים אחרים (כגון רשות הטבע והגנים הלאומיים או רשויות מקומיות, כאשר מדובר בפעילות הדורשת תיאום או קבלת אישורים).

יש ואנו מעוניינים בחופשה רגועה במיוחד הכוללת שלל פינוקים לגוף ולנפש. ישנם מלונות שאחת האטרקציות המרכזיות שהם מציעים הוא ספא מפואר בו אפשר ליהנות ממגוון טיפולים.

ברגע שהחלטנו על אופי החופשה בה אנו מעוניינים נוכל להתמקד במלונות המתאימים יותר וכך למקד את החיפוש ולבצע בחירה נכונה בקלות יתרה. גם כשבוחרים בית מלון כדאי לבדוק לאיזה טיולים אפשר לצאת בקרבת המקום - פרטים נוספים.

בחירת מלון המשרת באופן מושלם את צרכינו

אם החופשה שאנו מתכננים מתוכננת ליעד מסוים הרי שלאחר שהגדרנו את אופי החופשה הרצוי נותר רק לברר פרטים על המלונות באזור זה ולבחור מביניהם את זה המשרת באופן הטוב ביותר את צרכינו.
כך למשל מי שמעוניינים לבקר בשלל אטרקציות ידועות באזור וודאי לא מוכרח לשלם מחיר גבוהה עבור מלון המציע פעילות בידור וחופשות בסגנון הכל כלול.

עבור מי שמבקשים לערוך סיורים רבים לאתרי תיירות חשוב יותר לקחת בחשבון נגישות ומרחקי נסיעה, מה האפשרויות מבחינת תחבורה (מוניות, תחבורה ציבורית אולי הכרחי להגיע ברכב פרטי או לתאם מראש רכב שכור).

עבור מי שהגדירו את אופי החופשה בה הם מעוניינים אך אינם מרגישים דחף עז לנפוש דווקא באזור מסויים הרי שבחירת מלון בארץ הופכת מעט מורכבת יותר. אמנם ישנם אזורים בהם מקובלות חופשות מסוג מסוים, כך למשל רבים מהמלונות בים המלח מציעים שירותי ספא ברמה גבוהה, אולם אפילו בים המלח ניתן למצוא מלונות המתמחים דווקא בתיירות פעילה למי שמבקשים לצאת לסיורים במדבר למשל.
מומלץ לחקור מעט, מקורות באינטרנט הם יעילים מאוד (למשל אתר הוטלס ישראל ) וכן ניתן להתייעץ עם סוכני נסיעות, ולאתר אזורים המסתמנים כמתאימים לסוג החופשה המבוקש.

חוות דעת והמלצות

לעיתים המידע המהימן ביותר אודות מלון בו אנו שוקלים להתארח יגיע ממי שכבר ביקרו בו ויכולים להעיד על מידת קיומן של ההבטחות השונות שמושמעות מטעם המלון באתר האינטרנט שלו, של רשת המלונות אליה הוא שייך או במיני פליירים ואמצעי פרסום אחרים אליהם נחשפנו.

אם חברים טובים שלנו נהנו מאוד מחופשה במלון מסוים יש מקום לתת משקל להמלצתם אולם חשוב לוודא כי הציפיות שלהם היו דומות לשלנו, אם צרכיהם שונים משלנו ייתכן מאוד שהם זכו לחופשה חלומית אולם אנו נגלה שאיננו מקבלים את מבוקשנו.

מקור מצוין למידע אודות מלונות בארץ הוא, מן הסתם באינטרנט. חשוב לשים לב מה טבעו של האתר ממנו אנו שואבים מידע שכן אם הוא קשור באופן כלשהו למלון מסוים ודאי יוצגו בו רק חוות דעת מחמיאות, יודגשו נקודות האטרקטיביות של המלון ויוצנעו חולשותיו.

תקציב

מובן שהתקציב העומד לרשותנו הוא מן הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון בבואנו לבחור בית מלון בארץ. כאשר אנו מתרשמים מן המחיר לאדם (בדרך כלל נתון לפי חדר ללילה, תוך ציון תפוסה מלאה, או לפי אדם ללילה) יש לבדוק היטב מה כלול בו.
כך למשל ייתכן שטיפולי הספא במלון כרוכים בתשלום נוסף, או שעלות שירות כביסה שנדרש לו מסתבר כגבוה במיוחד ועוד מיני הפתעות בלתי נעימות שכאלה.

לא תמיד המלונות היקרים יותר הם בהכרח גם הטובים ביותר. אמנם מלונות מפוארים ובעלי שם נוטים לדרוש מחיר גבוהה יותר אולם לעיתים ניתן למצוא מלונות שאינם נופלים באיכותם ומחיריהם נמוכים באופן משמעותי. כך למשל נשלם הרבה פחות עבור חדר במלון שעבר שיפוץ ושדרוג אשר כתוצאה מהם הפך שווה ברמתו למלונות בעלי מוניטין ארוך שנים.
קשה להפריז בחשיבות בחירה נכונה של בית המלון בו נתארח, יש לקצות זמן מספיק לבירורים ואיסוף מידע לפני שמקבלים החלטה בעניין זה. אפשר בהחלט ליהנות מתהליך בחירת בית מלצון בארץ שהרי נוכל לדמיין את החופשה הקרבה ולהתחיל להרגיש קצת מתחושת השחרור שתביא עימה.

אתרים מומלצים: העברות בחו"ל

קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.