הרשם לניוזלטר
שם
אימיילהגדלת חזה

בשל מחירו הזול יחסית, פשטות ההליך והמיעוט בתוצאות לוואי אפשריות, התוצאה הטבעית והמושלמת, וההשפעה המיידית כמעט על המראה, הנוכחות ועל הביטחון העצמי של המנותחת – ניתוח הגדלת חזה הפך דבר שבשיגרה.

למה לשקול הגדלת חזה?

למה לשקול הגדלת חזה?

חזה האישה הינו לא רק אחד האיברים המשפיעים ביותר על הופעתה, אלא הוא גם בין האיברים ה"סובלים" קשות מנזקי גיל. פרט לעובדה שרבות הן הנשים הסובלות מחזה שאינו סימטרי (כלומר, הבדלי גודל ניכרים בין שד ימין לשד שמאל), השדיים הופכים נפולים עם השנים (גם חזה קטן הופך רפוי אולם השינוי משמעותי יותר בקרב בעלות חזה גדול), עם ההריונות, הלידות וההנקות. כיום, אישה לא חייבת להסתפק במה שהטבע העניק לה. היא יכולה לעצב מחדש את החזה שלה כך שייראה גבוה, מלא וגדול, בכל גיל. סיבה פחות שכיחה לניתוח הגדלת חזה היא נשים המעוניינות לעיתים לתקן ניתוח להקטנת חזה שעשו בעברן.

מי מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

מי מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

רוב הנשים מתאימות לניתוח הגדלת חזה. חשוב לשים לב כי השדיים כבר סיימו את צמיחתם. עוד חשוב לספק למנתח מידע מלא אודות רגישות לתרופות וכן הלאה, על מנת לזהות חומרי הרדמה שלא יתאימו למנותחת. חשוב גם לבדוק שהמנותחת מגיעה להליך כשהיא בריאה בנפשה כמו בגופה וכאשר ציפיותיה מההליך הניתוחי הן סבירות ואפשריות. על פי רוב, לא תתקבל לניתוח הגדלת חזה אישה שיהיה חשש סביר לאכזב אותה בתוצאות הניתוח או שניראה שהסיבה שלה לעבור את ההליך אינה הגיונית.

תכנון הניתוח ומראה החזה

תכנון הניתוח ומראה החזה

את גודל החזה לאחר הגדלת חזה תקבע המנותחת על פי משאלות ליבה ורצונותיה, בהתחשב במבנה גופה. לאחר מכן ייקבע על ידי המנתח בשיתוף עם המנותחת, סוג וגודל השתל שיושתל בחזה המנותחת במהלך הגדלת חזה.
המנתח יערוך בדיקות דם מקיפות, בדיקות קרישה, בדיקה גופנית כללית, ובדיקת ממוגרפיה.
המנותחת תישאל בנוגע למצבה הבריאותי, תרופות וויטמינים נלקחים וכן על התוכניות שלה להרות ו/או להיניק בעתיד. ישנה בהחלט אפשרות להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה ובנוכחות שתלים, אולם חשוב לתכנן את הניתוח בהתאם.

בהתאם לכל המידע שיתקבל, יחליט המנתח אלו סוג שתלים יתאימו עבור המנותחת, באיזה גודל, היכן בתוך השד ימוקמו השתלים וכיצד יבוצע החיתוך.

יום הניתוח ומהלך ניתוח הגדלת חזה

מהלך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח קצר יחסית, שאורך בין שעה אחת לשלוש שעות. טרם הניתוח תקבלי הנחיות בנוגע לתזונה, שתיה, עישון וצריכת התרופות ותוספי המזון הרגילים שלך.
ביום הניתוח תגיעי אל המכון שבו תעברי הגדלת חזה, יחד עם מלווה שיוכל ללוות אותך לאחר התהליך. הגדלת חזה הינה הליך כירורגי המתבצע תחת הרדמה מלאה, במהלכו המנתח יוצר חתך קטן ומחדיר את השתל המתוכנן אל השד. מיקום החתך יהיה אחד משלושה – או באיזור התחתון דל עטרת הפיטמה (מיקום חתך שנוטה להחלים מצויין אך אינו מתאים למי שתרצה להניק בעתיד שכן הוא עשוי לפגוע ביכולת להניק); בקפל השד; או באיזור בית השחי. מיקום השתל משתנה על פי מבנה השד וצרכי המנותחת והוא או מעל לשריר החזה או מתחתיו, כאשר אין עדיפות למיקום אחד על פני האחר מבחינה בריאותית.
לאחר מיקום השתלים נתפר החתך הקטן בשד, ואיזור הניתוח נחבש בקפידה.התחבושות יוסרו בתוך יומיים – שלושה.

ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

במהלך 48 השעות הראשונות לאחר הגדלת חזה, מומלץ לנוח ולהתאושש. המנותחת צפויה לחוש כאבים – במיוחד כאשר היא מרימה את ידיה, חולשה, עייפות, רגישות או פגיעה זמנית ביכולת לחוש באיזור החזה, צריבה באזור החתך, או אי נוחות במהלך הימים הראשונים לאחר הניתוח. חשוב לזכור שעוצמת הכאב משתנה ממנותחת אחת לרעותה, וכי בהליך הגדלת חזה שבו השתלים מוחדרים אל מתחת לשריר ההחלמה צפויה להיות איטית וכואבת יותר, שכן התבצע חיתוך גם בשריר עצמו. התפרים מתמוססים בתוך עד עשרה ימים לאחר הניתוח, והנפיחות באיזור יורדת בתוך כמה שבועות עד מספר חודשים. תהליך ההחלמה הוא אינדיווידואלי אולם מומלץ בימים הראשונים להיעזר במשככי כאבים. הכאבים הינם קלים כך שמשככי כאבים רגילים הנמכרים ללא מרשם רופא צפויים לתת מענה מספק.
אף על פי שתוכלי לחזור לפעילות מלאה (שאינה כוללת פעילות פיזית מאומצת) כבר לאחר יומיים או שלושה מיום הניתוח, בחודשים הראשונים תהיי צפוייה לחוש אי נוחות קלה באיזור הניתוח, הצלקות עשויות להיות נוקשות והעור אדום או מגורה יותר מהרגיל, ולא תוכלי לשים לב לשיפור במראה הצלקת – עם הזמן הצלקות יקטנו ויטשטשו, אם כי הן לא צפויות להיעלם לחלוטין.

סיכונים ותופעות לוואי לאחר ניתוח הגדלת חזה

סיכונים ותופעות לוואי לאחר ניתוח הגדלת חזה

כמו בכל הליך כירורגי, גם בניתוח הגדלת חזה ישנם סיכונים ובמקרים יוצאי דופן גם תופעות לוואי. מרבית תופעות הלוואי חולפות מעצמן בתוך זמן קצר, אולם עם זאת חשוב לקחת בחשבון את האפשרות לסיבוכים בניתוח הגדלת חזה. סיבוכים אפשריים בניתוח הגדלת חזה הם:
דימומים, גירוי עורי, זיהומים, או שטפי דם באיזור הניתוח – על פי רוב דימומים ונפיחויות באיזור הניתוח ייפסקו מאליהם בתוך 12 עד 48 שעות מהניתוח. זיהומים ייפתרו באמצעות מתן טיפול אנטיביוטי למנותחת. במקרים בודדים יהיה צורך בתיקון כירורגי או הוצאה זמנית של השתל עד להחלמה מוחלטת – ואז השתלתו שנית.

דליפה מהשתל – תופעת לוואי שהיתה נפוצה יותר בעבר וכיום היא נדירה כתוצאה מהמעבר לשימוש בשתלים איכותיים יותר. דליפה מהשתל תתגלה אך ורק באמצעות בדיקת MRI ובמידה ונמצא כי אכן ישנה דליפה מהשתל, יש להחליפו בדחיפות.

רגישות יתר או רגישות חסר בשדיים או באיזורי הניתוח – זוהי תופעת לוואי שברוב המכריע של המקרים חולפת מאליה. במרבית המקרים נמשך השינוי ברגישות מספר שבועות, במקרים בודדים מספר חודשים, ובמקרים נדירים עד שנה וחצי. דווח בעבר על מספר מקרים שבהם השינוי בתחושה לא שכך, כך שהנזק היה בלתי הפיך.

התקשות האיזור שמסביב לשתל – זוהי תופעה ביולוגית שמהותה תגובת הגוף לשתל שבתוכו. זוהי אחת מתופעות הלוואי השכיחות יחסית של ניתוח הגדלת חזה, והיא מתרחשת בכ 2% מהניתוחים. הרופא המנתח יסביר למנותחת כיצד לבצע עיסוי של החזה ואיזור הניתוח על מנת להפחית את הסיכוי להיווצרות התקשות שכזו מסביב לשתלים.

תוצאה סופית שאינה משביעת רצון, שדיים לא סימטריים, או שינוי במיקום הפיטמה ביחס לשד – כל אלה כמובן אינן תופעות לוואי של הניתוח, ועם זאת, ישנה אפשרות לשנות בניתוח חוזר כל מאפיין של השד אשר אינו משביע את רצון המנותחת לאחר כשנה לפחות.

מנתח איכותי שינהל הליך הגדלת חזה, יקפיד ליידע כל מנותחת בנוגע לתופעות לוואי אפשריות ויעודד אותה ליצור קשר וליידע את המנתח עצמו או את המכון בכל מקרה של תופעות לוואי לא צפויות.

הגדלת חזה והנקה

הגדלת חזה והנקה

כיום אין מניעה להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה. מי שמתכננת ללדת עוד ילדים לאחר הגדלת חזה, חשוב שתציין זאת בפני הרופא המנתח שלה. מומלץ להתחשב בעובדה זו בעת בחירת השתלים, גודלם, מיקומם, ומיקום החתך בשד במהלך הניתוח. קיימים מחקרים קליניים רבים המוכיחים כי הנקה עשוייה להתנהל באופן מיטבי גם בנוכחות שתלים – ואף שתלי סיליקון – בשד. חשוב לזכור כי הנקה מעמידה קשיים ומורכבויות רבות בפני יולדות, כך שלעיתים נשים לא מצליחות להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה ללא קשר לעצם קיום הניתוח.


קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.