הרשם לניוזלטר
שם
אימיילניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים הם משפחה של התערבויות כירורגיות לצורך שינוי המראה החיצוני של המנותח. על פי רוב, מבוצעים ניתוחים פלסטיים מסיבות של אסתטיקה, אולם לא פעם קורה שיש צורך בניתוחים פלסטיים גם מסיבות רפואיות.


ניתוחים פלסטיים בצורה שבה הם מוכרים היום הפכו כבר בשנות השישים לאפשרות העומדת בפני מי שאינו אוהב פרטים במראהו המולד, ומאז ועד היום הפכו פופולאריים עד כדי כך שניתוחים מסויימים הם ממש עניין שבשיגרה בתרבויות מסויימות.

ניתוחים פלסטיים – מתי ולמה?

ניתוחים פלסטיים למטרות אסתטיות

ישנן אינספור דוגמאות לניתוחים פלסטיים מסיבות רפואיות או מסיבות פרא רפואיות. לדוגמה – הקטנת שדיים אצל אישה בשל הופעה של כאבי גב הקשורים למשקל שדיה; ביצוע ניתוחים פלסטיים באיזור האף על מנת לשפר את איכות הנשימה אצל המנותח; וכמובן – דוגמאות לסיבות פרא רפואיות עבור ניתוחים פלסטיים יש למכביר – שיחזור של שד לאחר כריתת שד בשל סרטן, השתלות עור אצל חיילים או אזרחים לאחר כוויות חמורות, ועוד...

אולם חלק הארי של הניתוחים הפלסטיים המתבצעים בארץ ובכל רחבי העולם המערבי מטרתם אסתטית בלבד. אין מקום להקל ראש במטרה זו, שכן שינוי המראה החיצוני של אדם ושיפור הביטחון העצמי שלו יביאו לשיפור משמעותי באיכות חייו, ועבור רבים, ניתוחים פלסטיים אכן איפשרו מערכת יחסים חיובית יותר עם דמותם הנשקפת במראה.

אלו סוגי ניתוחים פלסטיים קיימים?

סוגים של ניתוחים פלסטיים

ישנם אינספור סוגים של ניתוחים פלסטיים, וכל העת צצות עוד ועוד שיטות ואפשרויות לשיפור המראה באמצעות ניתוח פלסטי. באמצעות ניתוחים פלסטיים ניתן לשפר דרמטית את מראה איזור הפנים, החזה, הבטן, או הגפיים. שלל האפשרויות עבור ניתוחים פלסטיים הוא אין סופי. בין הניתוחים הפופולאריים נמנה ניתוחים כמו ניתוח אף , ניתוחי אוזניים, מתיחת פנים , עיצוב שרירים (בעיקר שרירי החזה, הידיים והירכיים, עבור גברים), ניתוחים פלסטיים בחזה (הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, עיצוב חזה), ניתוחי בטן (מתיחת בטן, שאיבת שומן מאיזור הבטן, וכדומה), הצרת היקפים, עיצוב ירכיים, עיצוב הישבן, העלמת ורידים ועוד, ועוד.

המגמה בתחום ניתוחים פלסטיים כיום הינה זו של ניתוחים משולבים, שבהם מתבצעות מספר פעולות כירורגיות בו זמנית. בשנים האחרונות, 45% – 50% מכלל ניתוחים פלסטיים המתקיימים בארץ ובארה"ב, הם ניתוחים פלסטיים משולבים.

ניתוחים פלסטיים משולבים פופולאריים הם למשל – הגדלת חזה בשילוב עם שאיבת שומן, הגדלת חזה בשילוב עם ניתוח אף, מתיחת בטן בשילוב עם מתיחת או הרמת חזה, וכדומה.

מי מבקש לעבור ניתוחים פלסטיים?

ניתוחים פלסטיים למטרות אסתטיות הינן כיום נחלת הכלל, אם כי ישנם ניתוחים אופייניים לקבוצות שונות באוכלוסיה –
בגילאים הצעירים – עם סוף התפתחות הגוף ועד לסוף שנות העשרים (17 – 30) – פופולאריים ניתוחים פלסטיים כגון ניתוחי חזה, ניתוחי אף, הצמדת אוזניים.

מי מבקש לעבור ניתוחים פלסטיים?

בגילאי אמצע שנות העשרים עד אמצע שנות הארבעים פופולאריים הניתוחים הפלסטיים המותאמים לתיקון האסתטי של הגוף לאחר לידות – מתיחת בטן, מתיחת ירכיים, שאיבת שומן, וכדומה.

גברים בוחרים גם הם לעבור לא מעט ניתוחים פלסטיים, הפופולאריים מבין הניתוחים הפלסטיים אצל גברים הם ניתוחי אף, אוזניים, הרמת עפעפיים, מתיחת פנים, הסרת שיער, הקטנת חזה, ועוד. כמות הניתוחים הפלסטיים אצל גברים נמצאת בעלייה תלולה בארץ ובעולם בשנים האחרונות, ויותר ויותר גברים "מתקנים" את הופעתם החיצונים באמצעות ניתוחים פלסטיים.

מי לא יכול לעבור ניתוח פלסטי?

כל ניתוח פלסטי, כמו כל פעולה כירורגית – ניתוחית אחרת, מצריך בחינה ראשונית מדוקדקת בנוגע להתאמה של המנותח לניתוח. ישנם ניתוחים, דוגמת ניתוח אף, בהם תהיה העדפה לצעירים (שאפם סיים להתפתח או להשתנות), ויש טיפולים בהם ניראה תוצאות טובות יותר דווקא אצל המנותחים המבוגרים יותר. לפני כל הליך כירורגי יעבור המנותח ראיון ויתבקש למסור פרטים, וכמו כן הוא יעבור בדיקות רפואיות (כמו בדיקות דם מקיפות וכן בדיקות ספציפיות הנדרשות עבור ניתוח פלסטי מסויים, כמו למשל בדיקות MRI לפני חלק מניתוחי חזה או הגדלת חזה, וכן הלאה), על מנת לבחון את התאמתו לניתוח המדובר.

במרבית הניתוחים הפלסטיים תבדק לא רק הכשירות הפיסית אלא גם זו המנטאלית, כמו גם תיבדק רמת הציפיות מן הניתוח. במידה ויתעורר חשד כי המנותח הפוטנציאלי אינו כשיר נפשית להחליט על ניתוח באופן שקול או שציפיותיו מההליך אינן עומדות בקנה אחד עם התוצאות הסבירות שלו, ההחלטה האחראית תהיה ברוב המקרים כי הפונה אינו מועמד מתאים עבור ניתוח פלסטי.

כיצד בוחרים מנתח פלסטי?

כיצד בוחרים מנתח פלסטי?

עד לפני כעשר שנים, ניתוחים פלסטיים היו פריווילגיה השמורה לבעלי הממון. ניתוחים פלסטיים היו יקרים כל כך, עד שלא התאפשר לבעלי הכנסות ממוצעות לעבור ניתוחים כאלה. לאחרונה, בשל תחרות בריאה וגם בשל שיפורים טכנולוגיים משמעותיים שהוזילו את עלויות הניתוחים, מחירי ניתוחים פלסטיים ירדו משמעותית ומתאפשרים כיום לכל אחד ואחת. מבחר המרכזים האסתטיים והרופאים הכירורגים המבצעים ניתוחים פלסטיים בארץ הוא גדול, ולמעשה כיום על פי המצב התחיקתי בארץ, כל כירורג מוסמך מבחינה חוקית לבצע ניתוחים פלסטיים, ואין התמחות ספציפית לא עבור ניתוחים פלסטיים ככלל, ובוודאי שלא עבור סוגים מסויימים של ניתוחים פלסטיים.
לכן חשוב מאוד לבחור את המרכז הטיפולי ואת המנתח הפלסטי שיתאים לצרכי המנותח, וזאת, לאו דווקא על פי מחיר ההליך אלא על פי המלצות (מחברים או המלצות שניתן למצוא בפורומים, באתרי אינטרנט, וכדומה). התייעצות עם הרופא המנתח צריכה לארוך כחצי שעה ועל הרופא להיות ישיר ומקיף, לספק מידע על היתרונות בניתוח וכן מידע מקיף על החסרונות והסיכונים שבו, ולענות באופן ברור ומובן על כל השאלות שהתעוררו אצל המנותח. בחלק מן המרכזים התייעצות כזו עם רופא מנתח כרוכה בתשלום אשר ינוכה מהתשלום עבור ניתוח פלסטי במידה ואכן תבחרו לעבור את הניתוח. זהו סוג של לחץ שיווקי לבחור ברופא ובמרכז הספציפי, השתדלו בכל זאת לראות ולבחון מספר רב ככל הניתן של מנתחים. חשוב לבחור בסופו של דבר ברופא המנתח שהשאיר אצלכם תחושה ברורה של אמון ומקצועיות, לשלב את הבחירה במציאת המלצות על אותו הרופא המנתח באינטרנט, מחברים, או מבעלי מקצוע אחרים (רופאים, אחיות, וכדומה).

כל רופא או מרכז רפואי המבצע ניתוחים פלסטיים מציג שלל תמונות של "לפני" ו"אחרי". חשוב לזכור כי אלו תמונות של התוצאות המוצלחות ביותר של המרכז ואם כי חשוב להתבונן בהן, חשוב גם לזכור שאלה כנראה לא מייצגות את הכלל, את הרוב את או הממוצע. חשוב לקבל חומרים בכתב, להגיע לפגישה עם הרופא מצויידים ברשימת שאלות רלוונטית, ולקבל את התחושה שעל פי רוב הניתוחים במרכז משביעים את רצון הלקוחות וכי יש למרכז מספר רב של לקוחות מרוצים, מוניטין איכותי ושנים של נסיון בעריכת ניתוחים פלסטיים ככלל, ואת הניתוח הפלסטי המדובר בפרט.

ולסיום, חשוב למסור לרופא הנבחר מידע מלא בנוגע למצב הבריאותי של המנותח, ניתוחים שעבר, תרופות ותוספי מזון נלקחים, וכל מידע רלוונטי שמבקש הרופא המנתח, על מנת לקבוע באופן אמין את מידת ההתאמה של המנותח לניתוח, לחומרי ההרדמה בהם משתמשים במהלך הניתוח, וכדומה. מסירת מידע מלא מסייעת למנתח לתכנן ניתוח פלסטי שתוצאותיו ישביעו את רצונו של המנותח.

אתרים שימושיים: דיאטה

קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.