הרשם לניוזלטר
שם
אימיילהסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר

כיום מאפשרת הרפואה המודרנית, מלבד הליכים רפואיים המיועדים לטפל בבעיות רפואיות בריאותיות, גם התערבות הנעשית לצרכים אסטטיים בלבד. הסרת שיער בלייזר הינה טיפול שכזה. אצל רבים, נשים וגברים כאחד, קיימת השאיפה להיראות טוב ככל שניתן. הסרת שיער גוף עודף, באמצעים שונים, הינו מן הצעדים הנפוצים והבסיסיים ביותר המשמש לצורך שיפור המראה.

עם ההתפתחות הטכנולוגית שאפשרה את השימוש בלייזר ככלי ליישום טיפולים רפואיים שונים (למשל ניתוחי עיניים) נרתם הלייזר גם לתחום הטיפולים האסטטיים ופותחו שיטות שונות לביצוע הסרת שיער בלייזר. במאמר זה ריכזנו עבורכם מידע בנוגע לשיטות הסרת שיער בלייזר. כמו כן נבחן מתי ולמי מומלץ לפנות לשיטה זו של הסרת שיער, מה כדאי לקחת בחשבון כאשר שוקלים הסרת שיער בלייזר, נביא עצות וטיפים להשגת תוצאות מיטביות בעת הסרת שיער בלייזר ועוד.

היבט טכנולוגי של הסרת שיער בלייזר

טכנולוגיה של הסרת שיער בלייזר

המונח לייזר לקוח מן המילה האנגלית "LASER" שהינה למעשה ראשי תיבות של -
Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation .
ובתרגום חופשי – הגברת אור באמצעות פליטה מבוקרת של קרינה אלקטרומגנטית בתחום האור.

אור לייזר נבדל מקרינת אור רגילה בכך שהינו נע לכיוון מוגדר (לעומת אור רגיל המתפשט לכל הכיוונים בו זמנית) וכן שהקרינה מאופיינת באורך גל מסוים אחד (לעומת אור רגיל המורכב עלפי רוב מקרינה של אורכי גל שונים).


טכנולוגית הלייזר מאפשרת ריכוז של אנרגיה רבה בנקודה מוגדרת זעירה במרחב, כל זאת באמצעות קרינה בתחום התדרים של האור הנראה. תכונה זו של הלייזר היא שהפכה אותו כה שימושי לצרכים רפואיים. הלייזר משמש לעיתים ככלי חיתוך מתקדם ועדין במיוחד. במקרים אחרים משמש לייזר כאמצעי לחימום של אזור בגוף המוגדר באופן מדויק, כפי שמבוצע בעת הסרת שיער בלייזר.

ניצול הלייזר לצורך המתת זקיקי שיער

המתת זקיקי שיער

כפי שתואר לעיל, בעת הסרת שיער בלייזר נעשה שימוש בלייזר המרכז חום בנקודה מדויקת בעומק מסוים מתחת לפני העור. עומק זה נקבע כך שהחימום ישפיע על חומר הנקרא מלאנין שהינו ממרכיבי השערה.

אנרגית החום "נקלטת" על ידי המלאנין אל תוך השערה ודרכה מועבר החום אל הזקיק (הבסיס ממנו צומחת השערה).

החום פועל להמתת זקיק השיער כך שזה לא יצמיח שערה חדשה לאחר שהקיימת תסיים את מחזור חייה. בנוסף, בעקבות חימום השערה והזקיק, יקוצר באופן משמעותי אורך חייה של השערה הקיימת והיא תנשור במהרה.

לא תמיד מומת הזקיק לאחר טיפול בודד ולכן נדרשים עלפי רוב טיפולים חוזרים על מנת להגיע לתוצאות משביעות רצון.

הגורמים המשפיעים על ההתאמה לטיפול הסרת שיער בלייזר

שלושה פרמטרים נלקחים בחשבון בבואנו לבחון עד כמה מתאים אדם לטיפול הסרת שיער בלייזר, כמה יעיל עשוי טיפול מסוג זה להיות עבורו, האם קיימת מידת סיכון מוגברת מסיבה כלשהי. פרמטרים אלה הם גוון העור, גוון השיער ועוביו האופייני של השיער באזור המיועד לטיפול.

גוון העור - נראה כי בעלי גוון עור בהיר הם אשר נהנים מתוצאות טובות יותר מטיפול הסרת שיער בלייזר. אין פירושו של דבר כי לבעלי גוון עור כהה יותר אין טעם לשקול הסרת שיער בלייזר אלא רק כי ככל שגוון העור כהה יותר כנראה שיידרש מספר טיפולים רב יותר על מנת להגיע לתוצאות הרצויות. עובדה זו הינה בעלת משמעות במיוחד בגלל עלותם הגבוהה יחסית של טיפולי הסרת שיער בלייזר. נקודה חשובה נוספת היא כי כל עת שהעור שזוף אין לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר מפאת הסכנה לגרימת כוויות בעור. לפיכך מי שמתכנן וקובע מועד לטיפול הסרת שיער בלייזר חשוב שימנע עד כמה שניתן מחשיפה לשמש של העור באזור המיועד לטיפול לפחות למשך השבועיים הקודמים לטיפול (ורצוי אף למשך חודש שלם לפני).

גוון השיער – המצב בנוגע לגוון השיער הינו הפוך מזה של גוון העור. דווקא בעלי שיער בגוון כהה יותר הינם מועמדים טובים יותר לטיפולי הסרת שיער בלייזר. הסיבה לתופעה זו היא כי שיער בגוון כהה ניחן בריכוז גבוה יותר של מלאנין, שהינו החומר הקולט את האנרגיה מקרני הלייזר.
שוב, כפי שתואר בנוגע לגוון העור, אין להסיק כי גוון שיער כהה הוא תנאי הכרחי. גם בעלי שיער בגוון בהיר יותר, כגון בלונדיני, אדמוני או שיער שיבה, יוכלו להפיק תועלת מטיפולי הסרת שיער בלייזר אולם עליהם לקחת בחשבון כי יידרשו מספר רב, עד פי ארבע ויותר, של טיפולים.

עובי השיער - ראשית חשוב להבין כי הכוונה היא לעובי הממוצע של שערה בודדת ולא לצפיפות השיער. מקובל לחשוב כי קל יותר להיפטר משיער דק או פלומתי אולם לא כך הוא המצב בכל הנוגע לטיפולי הסרת שיער בלייזר. דווקא בעלי שיער עבה הינם בעלי הסיכויים הטובים יותר להשיג תוצאות אופטימאליות באמצעות הסרת שיער בלייזר. הסיבה לכך נעוצה במוליכות החום הטובה יותר של שערה עבה כך שיותר חום מגיע בסופו של דבר לזקיקי השיער וממית אחוז גבוה יותר מהם.

שיטות שונות לביצוע הסרת שיער בלייזר

שיטות של הסרת שיער בלייזר

במכוני הטיפולים הרפואיים הקוסמטיים נעשה שימוש במכשירי לייזר מסוגים שונים. למכשירים אלה עשויים להיות מאפיינים שונים כגון אורכי גל שונים, עוצמות קרינה שונות ועוד.
ידוע כי שימוש במכשירים בעלי פרמטרים מסוימים עשויים להניב תוצאות טובות אצל בעלי גוון עור, גוון שיער ועובי שיער המתאימים לפרמטרים אלה. בעת פניה למכון מסוים כדאי לברר אלו מכשירים עומדים לרשותם והאם אלה הם המתאימים ביותר, מבין המצויים בשימוש כיום, למאפייני העור והשיער שלנו.

הסרת שיער בלייזר נחשבת לאחת השיטות היעילות ביותר להסרת שיער כיום אך עם זאת היא נחשבת גם לאחת המכאיבות שביניהן. לכן כמעט תמיד יעשה שימוש במשחת אלחוש הנמרחת על העור כרבע שעה לפני תחילת הטיפול.
לאחר שהעור איבד מרגישותו למגע האזור המיועד לטיפול מנוקה ומכשיר הלייזר, שגודלו כשל מיבש שיער ביתי, מועבר על גבי העור הלוך וחזור על ידי המטפל. ברוב המקרים לאחר הטיפול תמרח משחה המיועדת לקירור והרגעת העור.

בין המכונים השונים קיימים לעיתים קרובות הבדלים בשיטת הטיפול. הבדלים אלה נוגעים למאפייני מכשיר הלייזר עצמו, אופי הכנת האזור המיועד לטיפול, אמצעי הרגעת העור לאחר הטיפול ודרך המעקב אחר התוצאות. לפני בחירת מכון כדאי לברר כמה שיותר פרטים לגבי שיטות הטיפול הנהוגות בו.

המלצות לשוקלים פניה לטיפולי הסרת שיער בלייזר

ראשית יש לקחת בחשבון כי טיפולי הסרת שיער בלייזר ברוב המקרים אינם מניבים 100% הצלחה. גוף האדם ניחן ביכולת מרשימה לתיקון עצמי, כמו כן הטיפול יעיל ביותר כאשר הוא מבוצע על שערה הנמצאת בשלב במחזור חייה בו היא עדיין גדלה. לעיתים קרובות ידרשו מספר טיפולים עד להשגת התוצאות הרצויות.

מכיוון שטיפול הסרת שיער בלייזר כרוך בסיכונים כגון גרימת כוויות בעור, האצת תהליך הזדקנות העור ועוד, חשוב לבחון ולבחור היטב את המכון והמטפל עצמו. כדאי לבקש חוות דעת של מטופלים לשעבר ולוודא כי בטיפול ייעשה שימוש בציוד חדיש והמתאים ביותר למאפייני העור והשיער שלנו.

טיפולי הסרת שיער בלייזר עשויים להוות הוצאה בלתי מבוטלת אך בשום פנים ואופן אין להפוך את השוואת המחירים בין המכונים לפרמטר המרכזי בבחירת המכון עבורכם. יש להתעקש על קבלת טיפול איכותי, באמצעים החדישים והמתאימים ביותר, אשר יבוצע על ידי מטפל בעל הכשרה מתאימה וניסיון מספיק.


קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.