הרשם לניוזלטר
שם
אימיילהסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הינו הליך רפואי שנחשב יעיל, מהיר ובטוח. בשל כך הפך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לאלטרנטיבה פופולארית ומבוקשת, לעומת להמשיך ולעשות שימוש קבוע במשקפיים.

מרכיבי משקפיים רבים נעזרים בניתוח להסרת משקפיים בלייזר ונפטרים אחת ולתמיד מהכורח להרכיב משקפיים. עם זאת, כיום מוערך כי כ 30% מהמועמדים הפוטנציאליים שפונים למכונים השונים לצורך הסרת משקפיים בלייזר, נדחים על ידי הגורמים המקצועיים מפאת חוסר התאמה.

במאמר זה נעסוק בניתוח הסרת משקפיים בלייזר, נרחיב אודות השיטות המקובלות לעריכת הניתוח, נציין מי אינו יכול לעבור ניתוח כזה ונסיים בטיפים למי שמתכנן לעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

הסרת משקפיים בלייזר – ניתוח שאורך 15 דקות

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הינו הליך מהיר יחסית, הנמשך כרבע שעה ומבוצע בהרדמה מקומית וללא צורך באישפוז לאחריו. על פי רוב, במשך כיומיים לאחר התהליך נצפית ראייה מטושטשת כתוצאה מהניתוח אולם לאחר יומיים הראייה מתחדדת ומשתפרת.

במהלך הניתוח נעשה שימוש בקרן לייזר על מנת לשנות את מבנה קרנית העין ואת מידת הקימור שלה, ועל ידי כך לשפר את הראייה. קרן הלייזר ממש "משייפת" את הקרנית ומשנה את צורתה. בפעולה זו ניתן לתקן – או לשפר, בעיות של קוצר רואי, רוחק רואי, ואסטיגמטיזם (מה שמכונה "צילינדר"). חשוב לציין כי כיום אין דרך לחזות במדוייק עד כמה יועיל הניתוח להסרת משקפיים בלייזר, ומה יהיה השיפור בראיה לאחריו.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר נועד לאפשר לעוברים אותו להיפטר מהצורך להרכיב משקפיים או להשתמש בעדשות מגע באופן יומיומי במהלך חייהם. ההליך מבוצע באופן ממוחשב ובטוח, ללא כאבים, בטיפול חד פעמי וקצר מאוד (רק כמה דקות של טיפול בכל עין). אחוזי ההצלחה שלו גבוהים מאוד.

במידה והמטופל הינו מועמד מתאים לניתוח ועם זאת הניתוח לא שיפר דיו את איכות הראייה שלו – ניתו לחזור על ההליך לאחר חצי שנה.

הליך הסרת משקפיים בלייזר מאפשר לעוברים אותו לשוב ולקרוא ספרים בנוחות, לשחות בים או בבריכה בנוחות (במיוחד להורים שבינינו, שעליהם להכנס למים עם משקפיים על מנת להשגיח על ילדים..). לאלה מבינינו שאינם יכולים לנהוג עוד כתוצאה מלקות ראייה חמורה עשוי ההליך לאפשר לשוב ולנהוג. אין ספק שמדובר בניתוח אשר לו פוטנציאל לשפר את איכות החיים באופן משמעותי.

עלות הניתוח להסרת משקפיים בלייזר משתנה בין מכון למכון ונעה בין 5,000 ש"ח לעשרות אלפי שקלים, כתלות בגורם המנתח ובאיכות המיכשור הרפואי.

הסרת משקפיים בלייזר הינה הליך רפואי בעל סיכוי קטן לסיבוכים

סיבוכים לאחר הסרת משקפיים בלייזר

כיום, ניתוחים פלסטיים והליכים רפואיים מורכבים שנעשים על פי בחירת המטופל הפכו להיות עניין שבשיגרה. לא תמיד מוצדק לרוץ אל מתחת לאיזמל המנתחים, אולם במקרה של הסרת משקפיים בלייזר אין כמעט מקום לויכוח – מדובר באפשרות לשפר משמעותית את איכות החיים. כמו בכל הליך רפואי התערבותי, גם בניתוח להסרת משקפיים בלייזר קיים החשש לסיבוכים ואף על פי שאלה נדירים, חשוב מאוד להתוודע אל הסיכונים ולהביא אותם בחשבון בעת שמחליטים לעבור הליך כזה.

סיבוכים אפשריים לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר עשויים להיות גרד או יובש בעיין אחת או בשתיהם, התדרדרות חוזרת של הראייה לאחר הניתוח עד כדי חזרה למצב הראייה שקדם לניתוח, כאבים בעיניים או באיזור הניתוח, הפרעה בראיית לילה וראיית הבזקים או הילות לאחר הניתוח. במקרים חמורים ביותר פגימה ביכולת הראייה עד כדי עיוורון. סיבוכים אלה מתרחשים בעד 3% מהמנותחים כאשר במרבית המכרעת של המנותחים הסובלים מסיבוכים מדובר על סיבוכים קלים וזמניים. בחלק מן המקרים ניתן לחזור על הניתוח על מנת לשפר תוצאות אם יש צורך.

מי מתאים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

בדיקה לפני ניתוח להסרת משקפיים

טרם קביעת המועד לניתוח, חשוב לעבור בדיקה שתקבע האם אתם מועמדים מתאימים עבור הסרת משקפיים בלייזר, ומהם סיכויי ההצלחה של הניתוח במקרה הפרטי שלכם. את הבדיקה יערוך הרופא שילווה את הניתוח שלכם, והוא יוכל לקבוע על פי נסיונו והמידע המצטבר אם אתם מועמדים מתאימים עבור הסרת משקפיים בלייזר. כמו כן יתברר בבדיקה איזו מן השיטות הנפוצות להסרת משקפיים בלייזר כדאית במקרה שלכם.

על פי רוב נערכים כיום ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר בשיטת "LASIK" (Laser Assisted in Situ Keratomileusis) , אולם על פי מבנה העין והקרנית ייתכן שיומלץ על שיטת ניתוח בלייזר שונה.

ככלל, כ -60%-70% מאוכלוסיית חובשי המשקפיים יימצאו מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.


יידחו מועמדים בעלי מאפיינים כגון אלה:
מועמדים בעלי מבנה לא סטנדרטי של קרנית העין
מועמדים בעלי קרנית עין דקה מ 520 מיקרון, אותה לא ניתן לשייף על מנת לשנות את המבנה שלה.
מועמדים בעלי פגיעה משמעותית בראייה או צילינדר גבוה, רוחק ראייה משמעותי או קוצר ראייה משמעותי
מועמדים בעלי עובי משתנה של קרנית העין
מועמדים בעלי פגיעה או צלקות על פני קרנית העין
מועמדים בעלי לחץ תוך עיני גבוה
מועמדים הסובלים ממחלות כשל חיסוני, מסכרת או ממחלות עיניים כרוניות
מועמדים המשתמשים בתרופות או בסטרואידים על בסיס יומיומי
נשים הרות, מיניקות, או נשים הנמצאות מספר חודשים לאחר לידה.

בבדיקת ההתאמה המקדימה לניתוח, ייבדקו נתונים אלה וכן ייבדק מבנה העין ומבנה קרנית העין. על בסיס הנתונים שיימסרו ואיבחון העין תקבע מידת ההתאמה של כל מועמד לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

מהלך הניתוח להסרת משקפיים בלייזר

מהלך הניתוח להסרת משקפיים בלייזר

ביום הניתוח תתבקשו שלא להשתמש כלל באיפור, בושם או קרם. לאחר הניתוח סביר שראייתכם תהיה מטושטשת לכן חשוב שלא להגיע עם רכב וללא מלווה שיוכל להסיע אתכם לאחר תום הניתוח.
הסרת משקפיים בלייזר הינה הליך מהיר. תתבקשו להגיע כשעה עד שעתיים לפני שיתחיל ההליך, על מנת להכין אתכם ולכייל את המכשירים באופן שיתאים לכם על פי החלטת הרופא שבדק אתכם טרם ההליך. תעברו ניקוי קל של איזור הפנים והעיניים, תקבלו כדור הרגעה ובמידת הצורך טיפות לאילחוש מקומי של העין, תולבשו בביגוד סטרילי לפני הכניסה לאיזור הניתוח, ולעיניכם יוצמד מכשיר שלא יאפשר לכם למצמץ במהלך עבודת קרן הלייזר על העין. ההכנה שלפני ניתוח להסרת משקפיים בלייזר הינה לעיתים מאיימת במקצת, ודווקא אז חשוב לזכור שמדובר בהליך רפואי בטוח יחסית ושבתוך כעשר דקות כבר תהיו אחרי הניתוח.

מייד לאחר הניתוח ייתכנו תחושות כגון טשטוש בראייה, צריבה או גירוד בעיניים, או הופעה לא נשלטת של דמעות ותחושת עצם זר בעין. אין לגעת בעיניים לאחר ההליך ובמרבית המקרים יושמו עדשות שימנעו מכם לגעת, לגרד או לבחון את העין בתקופה הראשונה שלאחר ההליך. ההמלצה הינה לנוח, לא לגעת בעיניים ובאזור הניתוח, לא למרוח איפור, קרמים או בושם ולא לצאת מהבית לאיזורים עשירים באבק במשך שלושה ימים לאחר הניתוח. אם אפשר, מומלץ לנוח בבית בימים אלה.
לאחר שבוע תוכלו להבחין בשיפור בראייה, ולאחר שלושה חודשים יתייצב מצב העין החדש וניתן יהיה לקבוע עד כמה השתפרה ראייתכם בעקבות הניתוח.

טיפים לניתוח מוצלח של הסרת משקפיים בלייזר

טיפים להסרת משקפיים בלייזר

חשוב להקפיד על בדיקת התאמה איכותית ואמינה. בדיקת התאמה מדוייקת תאפשר לקבוע לא רק אם תוכלו לעבור הסרת משקפיים בלייזר, אלא גם באיזו מהשיטות המקובלות כדאי לבחור עבורכם ומה צפוי להיות שיעור ההצלחה של הניתוח שלכם.

כיום, מחירי ניתוח להסרת משקפיים בלייזר אינם גבוהים משמעותית מרכישת משקפיים מולטי פוקאליות, למשל. אל תהפכו את המחיר למדד המשמעותי בעת בחירת המכון שיבצע את הליך הסרת המשקפיים שלכם. בחרו את המכון שלכם על פי נסיונו, השכלת הצוות שינתח אתכם ואיכות המיכשור הרפואי.

הישמעו להוראות הצוות הרפואי. אל תגעו בעין לאחר הניתוח ואל תייצרו גירויים (אל תגיעו למקומות מוארים מאוד, מלאי אבק, חול, שימרו על העיניים בעת משחק עם ילדים או חיות מחמד, אל תלכו לשחות בבריכה או בים, אל תשטפו פנים במים לא נקיים, וכדומה) במשך לפחות שלושה ימים לאחר הניתוח. וודאו שיש לכם תמיכה טלפונית מטעם המכון שיבצע את ההליך ושתוכלו להתייעץ במקרה של הופעת כאבים או תחושות שלא ציפיתם להם.


קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.