הרשם לניוזלטר
שם
אימייללימודי נדל"ן

לימודי נדל''ן

השקעה בנדל"ן היא אחת ההשקעות שעל פי רוב ישאו תשואה חיובית לאורך זמן, זאת בשל הגידול הטבעי באוכלוסיה והדרישה הגוברת לדירות מגורים ולשטחי מסחר/תעשיה/משרדים וכו'.


השקעה בנדל"ן הינו תחום עיסוק והשקעה מהנפוצים בארץ ובעולם. קורס נדל"ן מאפשר תמיכה במשקיעים בנדל"ן או השקעה נבונה בנדל"ן. במאמר זה עוד על לימודי נדל"ן השונים, על התעודות, ההסמכות, והקסם שבמקצוע.

לימודי נדל"ן – למה זה טוב?

לימודי נדל''ן

נדל"ן (נכסי דלא ניידי, או במילים אחרות בתים או מגרשים) הינו תחום השקעה מהנפוצים והמקובלים בעולם. מרביתנו רכשנו/נרכוש נדל"ן בחיינו, אם כמשפחה המבקשת לעצמה מקום לגור, ואם כהשקעה פיננסית.
שוויים של נכסי נדל"ן מוערך לא רק על פי ההתאמה הנקודתית של כל נכס למתעניין או לרוכש הפוטנציאלי (בנתונים כמו כמה חדרים בנויים יש לנכס או כמה שטח בנוי, מהי איכות האיזור שבו נמצא הנכס, מהם השירותים הסוציאליים שמספק האיזור בהתאמה לצרכי הלקוח הפוטנציאלי, למשל, מהי איכות בתי הספר באיזור, האם הנכס בקירבה למרכז מסחרי, וכדומה), אלא גם על פי נתונים כלכליים מובהקים למשל ההערכה בנוגע לעליית שווי הנכס בחמש השנים הקרובות על פי התעניינות עתידית של לקוחות פוטנציאליים בנכסים באיזור או שינוי דמוגרפי צפוי, וכן הלאה.
כיום, מרבית עיסקאות הנדל"ן המתבצעות, נעשות בסיוע מתווך שעבר קורס נדל"ן. זאת, מפני שמתווך מביא אל העיסקה נקודת מבט מקצועית יותר על שווי הנכס, יתרונותיו וחסרונותיו. יתרון נוסף שקשה להתעלם ממנו, הוא שמתווך מספק למתעניינים מבחר נכסים נדלניים באיזור המבוקש ויודע לבצע סינון ראשוני של הנכסים הפנויים באיזור מבלי שהקונה הפוטנציאלי ייאלץ לכתת את רגליו בין נכסים.

קורס נדל"ן – מה לומדים?

בשוק לימודי נדל"ן כיום ישנם שני קורסים פופולאריים, אלה הם: קורס נדל"ן ולימודי תיווך, וקורס נדל"ן למעוניינים להשקיע. ההבדלים הם גדולים בין שני הקורסים – הראשון מיועד למחפשי מקצוע בתחום הנדל"ן, והשני מיועד למעוניינים להשקיע ברכישת נדל"ן.

לימודי נדל"ן למשקיעים - קורס השקעות נדל"ן

קורס השקעות נדל''ן

חושף את התלמידים לכלים מימוניים, חשבונאיים וכלכליים בהשקעה בנדל"ן על מנת לבנות תיק השקעות רווחי.
בקורס יילמדו כלים סטטיסטיים ומושגי יסוד מתחום מימון על מנת לבחון כל השקעה נדל"נית (בארץ ולעיתים גם במיקומים נבחרים בחו"ל) מבחינת כדאיותה והערכת שווי הנכס בטווחי זמן שונים; יילמדו נושאים חשבונאיים בניהול תיק השקעות נדל"ן כמו מדרגות מיסוי בתחום וכדומה; יילמדו נוסחאות ופרקטיקות לזיהוי השקעה כדאית בתחום הנדל"ן, עם וללא משכנתא או מימון אחר של ההשקעה, ויילמדו כלים שונים להשבחת הנכס (שיפוץ, עיצוב מחדש, ועוד) למיקסום פוטנציאל ההשקעה.

אורך הקורס בממוצע כשישים שעות, על פי רוב במסגרת לימודי ערב.

קורס נדל"ן – קורס תיווך

קורס תיווך

על פי חוק תיווך במקרקעין, כל העוסק בתיווך נדל"ן מחוייב בהסמכה וברשיון מטעם משרד המשפטים. קורס נדל"ן איכותי יכשיר את הלומדים בו לעבור את בחינת ההסמכה של משרד המשפטים לעסוק בתחום הנדל"ן.

קורס נדל"ן איכותי יכשיר את הלומדים בו לניהול משא ומתן מקצועי הן עם המוכרים והן עם רוכשים פוטנציאליים של נכסים, יכיר ללומד את אפשרויות המימון והמשכנתאות השונות הקיימות בשוק, יציג בפני הלומד חוזים משפטיים ותנאים מקדימים שונים – בעיקר על מנת לאפשר לו לעזור בעריכת זכרון דברים במעמד ההסכמה על העיסקה ובטרם נערך חוזה מכירה בין עורכי הדין של הצדדים.
קורס נדל"ן יכשיר את הלומדים בו גם לנהל חוג לקוחות של שוכרי נכסים ומשכיריהם. לצורך זה יתוודע התלמיד אל החוק להגנת הדייר ולדיני שכירות רלוונטיים.

משך הלימודים קורס נדל"ן הוא בממוצע 70 – 90 שעות אקדמיות, כאשר עיקר קורסי הנדל"ן הם קורסי ערב. מחיר קורס נדל"ן בממוצע הוא כ 3,000 ש"ח, ונאמר על הקורס כי עיסקה נדל"נית אחת לאחר תום הקורס תכסה על מחיר הקורס. עם זאת, המחירים משתנים ממכללה למכללה כתלות בצוות המלמד, אורך הקורס, איכות התעודה הניתנת למסיימי הקורס, וכדומה.

לימודי נדל"ן על פי רוב נערכים כך שיכינו את התלמיד לעבור את בחינת ההסמכה לעסוק בתיווך אולם יש לגשת עצמאית למבחן, בתשלום נוסף.

במרבית הקורסים מספק המרכז המלמד תעודת גמר בנוסף להכשרת התלמיד למעבר בחינת ההסמכה. למעוניינים לעבוד בתחום תיווך או נדל"ן מומלץ לבחור במכללה בעלת מוניטין בתחום נדל"ן על מנת להיעזר בתעודה בעת חיפוש עבודה בתחום.

מבחן ההסמכה של משרד המשפטים למסיימי קורס נדל"ן

מבחן ההסמכה

רשם המתווכים קבע כי יכול לקבל הסמכה בתיווך נדל"ן כל אזרח ישראל שמלאו לו 18 שנים, ושאינו פושט רגל, לא הורשע בביצוע עבירה בחמש השנים האחרונות, ולא הוטל עליו עונש מאסר בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה לרשיון, ולאחר שעבר בהצלחה את בחינת ההסמכה. בחינת ההסמכה מתקיימת ארבע פעמים בשנה וכרוכה בתשלום אגרה בגובה 450 ש"ח. חומרי הבחינה מתפרסמים כחוברת שניתן להוריד באתר רשם המתווכים או לרכוש בעלות 70 ש"ח. ניתן ללמוד לבד לבחינת ההסמכה אולם נתונים סטטיסטיים מצביעים על שיפור משמעותי בכמות העוברים את הבחינה לאחר לימודי נדל"ן מוסדרים ומעבר קורס נדל"ן. בנוסף, חשוב לזכור כי מרבית המכללות המלמדות קורס נדל"ן מספקות תעודה נוספת וכן חומרים רבים נוספים שיסייעו למתווך הצעיר להצטיין בעבודתו ואשר אינם מתחייבים על מנת לעבור את בחינת ההסמכה.

חיפוש עבודה עבור בוגרי קורס נדל"ן

עבודה בתחום הנדל''ן

אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס נדל"ן והיקף התעסוקה בתחום מגוונים ורבים. ראשית נציין ונדגיש כי מבחינה חוקית כל העוסק בתיווך נדל"ן מחוייב על פי חוק להחזיק ברשיון תקף מטעם משרד המשפטים. רשיון זה יש לחדש מדי שנה.
בוגרי קורס נדל"ן יכולים למצוא עבודה כשכירים מטעם משרד תיווך נדל"ן, או כעצמאיים, וזאת כמובן – כעבודה עיקרית או כעבודה נוספת ובכל היקף שיימצא לנכון.
על פי רוב, בוגרי קורס נדל"ן שיועסקו על ידי משרד תיווך, ישתכרו שכר בסיסי ויקבלו עמלות מכל עסקה שיבצעו. מתווכי נדל"ן עצמאיים ירויחו רק אחוזים מכל עיסקה על פי מה שיגבו מלקוחותיהם, אולם אחוזים אלה עבור כל עיסקה יהיו גבוהים מאלה שיקבלו השכירים במשרדי התיווך, וכן הם יהיו אדונים לזמנם כאשר אין פעילות בתחום ויוכלו להשקיע בתחומים רווחיים אחרים.

אתרים מומלצים: אדריכל || מכירת נכסים

קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.