הרשם לניוזלטר
שם
אימיילקורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי הינו כיום אחד המדדים המובילים כמעט בכל מוסד אקדמי בארץ לבדיקת הזכאות והתאמה של תלמיד למסלולי לימודים אקדמיים שונים. מחקרים רבים ברחבי העולם מצביעים על התאמה בין ציונים במבחן הפסיכומטרי ובמבחני מבדק דומים לו לבין הצלחה של תלמידים במסלולים שונים של לימודים אקדמיים.

המבחן הפסיכומטרי דורש לא רק ידע והשכלה, אלא גם יכולת ריכוז מקסימלי למשך זמן ארוך (כחמש שעות), והיכרות עם "טריקים" ושיטות עבודה במהלך המבחן. קורס פסיכומטרי מכשיר את הלומדים לעבור את המבחן הפסיכומטרי, וחושף את התלמידים לידע הנדרש, לשיטות עבודה וטיפים המסייעים להצליח, וכן מכין את התלמידים באופן פרקטי וחווייתי למאמץ הכרוך בהצטיינות במבחן.

מבנה הבחינה הפסיכומטרית וכיצד מסייע קורס פסיכומטרי להצטיין בה

מבנה הבחינה הפסיכומטרית

הבחינה הפסיכומטרית מורכבת משמונה פרקים שונים של שאלות בשלושה תחומים – חשיבה מילולית (עברית, בעיקר הבנת הנקרא ועושר השפה); חשיבה כמותית (מתמטיקה, שנהוג להקביל אותה לרמת שלוש יחידות בבחינת הבגרות בתיכון); ואנגלית. מתוך שמונה הפרקים בבחינה, שני פרקים מכילים שאלות שנבדקות בטרם שילובם בבחינה והם אינם נחשבים עבור הציון הסופי בבחינה. כל פרק בבחינה מכיל 25 עד 30 שאלות, ולרשות הנבחן עומדות 25 דקות על מנת להשלים את פתרון השאלות.

הפרקים מוגשים לנבחן בזה אחר זה, כך שעל הנבחן לפתור שאלות בקצב ממוצע של שאלה בדקה במשך כארבע שעות. אין ספק שעניין לחץ הזמן והתשישות המורגשת במהלך הבחינה הינם אבן נגף משמעותית גם עבור מי ששולט בחומרי הבחינה, ולפיכך, קורס פסיכומטרי עשוי לסייע בהכנה לבחינה לא רק על ידי ביצוע הכנה מקיפה מבחינת חומרי הלימוד, אלא גם על ידי תרגול שיטות לניהול זמנים והתמודדות יעילה עם הלחץ המתעורר בשעת הבחינה, קיצורי דרך, אימון, וגם סימולציות מבחן פסיכומטרי שלם ותרגול בחינות שלמות באותו לחץ של זמן על מנת לאמן את מוחו של התלמיד לחשוב מהר ולפתור שאלות מהמבחן הפסיכומטרי בדיוק ובמהירות.

קורס פסיכומטרי

הידע הנלמד במהלך קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מכין את התלמיד להכיר את נושאי הבחינה הפסיכומטרית – באנגלית, בחשיבה כמותית, ובחשיבה מילולית. בדרך כלל, קורס פסיכומטרי מספק גם כמות ניכרת של חומרי לימוד לשכלול יכולותיו של התלמיד בכל חומרי הלימוד.
על פי רוב, נהוג ללמוד לחלק החשיבה המילולית באמצעות כרטיסיות מילים, כאשר המטרה העיקרית היא להרחיב את אוצר המילים של הלומד. מומלץ לקרוא רבות בעברית גבוהה ובאנגלית ברמה בינונית ומעלה לקראת הבחינה הפסיכומטרית. בחלק החשיבה הכמותית יילמדו נושאי הבחינה אחד אחד, והתלמיד ייחשף למגוון נרחב של תרגילים ושיטות פתרון בכל שאלה מכל תחום לימוד רלוונטי.
בחשיבה מילולית ובאנגלית קורס פסיכומטרי יתמקד בעיקר בהרחבת אוצר המילים על ידי חשיפה למילים המופיעות בבחינה, פתרון תרגילים לדוגמה, היכרות עם שורשי מילים נפוצים, והתמודדות עם שאלות בחירה מרובה כאשר התלמיד אינו יודע את התשובה (כיצד מנפים בחירות וכיצד מבצעים ניחוש מושכל, וכדומה).

קורס פסיכומטרי משפיע לטובה על ציוני התלמידים

השפעה על ציוני התלמידים

אם כי אין חובה לעבור קורס פסיכומטרי בטרם ניגשים לבחינה, אין ספק כי הלומדים קורס פסיכומטרי מגיעים על פי רוב מוכנים יותר לבחינה ומשיגים בממוצע ציונים טובים יותר. למשל, מחקרים מראים כי קורס פסיכומטרי בקידום משפר בממוצע את ציון הלומדים בו בחמישים נקודות.
במרבית המוסדות והמכללות המלמדות קורס פסיכומטרי יתאפשר קורס פסיכומטרי נוסף ללא תשלום או בתשלום נמוך משמעותית למי שנבחן פעם אחת והשיג ציון נמוך מדי לצרכיו.

קורס פסיכומטרי בקידום – תנאים לדוגמא עבור קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי בקידום

קורס פסיכומטרי איכותי במוסד לימודים אשר מוכיח את עצמו בקורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית יאפשר לתלמיד לא רק לימודים במסגרת פרונטאלית אלא גם חיזוק נקודות חלשות אצל כל תלמיד באופן אישי וחומרי לימוד ותרגול אישיים שיאפשרו לכל תלמיד להמשיך ולחזק את עצמו בנקודות החולשה שלו באופן עצמאי.
קורס פסיכומטרי בקידום, למשל, מציע מסגרת לימודים אינטרנטית עשירה, בה ניתן למצוא משחקי לימוד ואימון במילים חדשות בעברית ובאנגלית, תרגילים הלקוחים מבחינות עבר מתוזמנים בדיוק כמו בבחינה הפסיכומטרית עצמה, וכן דף אישי לכל תלמיד ובו מעקב אחר התוצאות שקיבל לאורך הקורס וגרף שיפור בתחומים השונים של הבחינה הפסיכומטרית.

קורס פסיכומטרי בקידום מציע למשתתפים בו חוברות תרגול רבות עבור עבודה אישית, בהן כמות רבה של שאלות מתוך בחינות פסיכומטריות שהתקיימו, מחולקות לפי נושאים ותתי נושאים וכן בחינות פסיכומטריות שלמות לתרגול פתרון מתוזמן של פרקי הבחינה.

המדריכים בקורס פסיכומטרי בקידום הם גם בעלי ציון גבוה מ 700 בבחינה הפסיכומטרית וגם בעלי לפחות ארבע שנות נסיון בהדרכת קורס פסיכומטרי. קורס פסיכומטרי בקידום מכיל תמהיל בדוק של שעות תרגול אישי ושעות לימוד פרונטלי על פי צרכי התלמיד וזיהוי מוקדם של נקודות החולשה שלו.

בנוסף, קורס פסיכומטרי בקידום מציע תרגול אישי ואבחון מוקדם – עוד בטרם התחיל הקורס – של נקודות החולשה של כל תלמיד, באמצעות מבחן ממוחשב. כך יוכל המורה לעקוב אחר התקדמות כל אחד מתלמידיו במיוחד בנקודות החולשה שלהם.ולסיכום, כיצד בוחרים קורס פסיכומטרי?

כיצד בוחרים קורס פסיכומטרי

מי שמתכוון להירשם ללימודים אקדמיים ועליו להשיג ציון גבוה יחסית בפסיכומטרי, מומלץ לו שלא יבחר קורס פסיכומטרי בעיקר על פי מחירו. נתונים חשובים להשוואה בין קורסי פסיכומטרי השונים המוצעים בשוק יהיו נסיון ואיכות המדריכים בקורס, כמות חומרי הלימוד שיעמדו לרשות התלמיד ואיכותם, נסיון המכללה והציון הממוצע של תלמידיה, או השיפור הממוצע בציון אצל תלמידים שכבר ניגשו בעבר לבחינה פסיכומטרית, וכדומה.
חשוב לציין, כי קורס פסיכומטרי, יהיה זה הקורס האיכותי ביותר בארץ, לא ימנע מהתלמיד את הצורך להשקיע שעות לימודים רבות בהכנת שיעורי בית, קריאה, פתרון תרגילים, וחיזוק הנקודות החלשות עבורו באופן עצמאי.

אתרים שימושיים: לימודי הנדסה

קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.