הרשם לניוזלטר
שם
אימיילקורס מסחר במט"ח

קורס מסחר במט''ח

קורס מסחר במט"ח מאפשר ללומד אפיק השקעה אטרקטיבי לניצול המשאבים הפנויים והחסכונות באופן יעיל. בעוד הריביות בחסכונות היציבים והסולידיים באפיקים ה"ותיקים" (כמו חיסכון בבנק) עומדות כיום על 2-3% עבור סכומים גדולים, מסחר במטבע חוץ הוא לא רק תחביב והרפתקה, אלא הוא בממוצע רווחי יותר מהשקעה בחיסכון סולידי.


על מסחר במט"ח,פורקס, קורסים ללימוד חוקי מסחר במט"ח וטיפים למתחילים – בכתבה זו.

מהו מסחר במט"ח?

מהו מסחר במטבע חוץ?

הביטוי "פורקס" (או באנגלית Forex) משמעו מסחר במט"ח ומקורו בחיבור המילים בביטוי Foreign Exchange, כלומר, מסחר במטבע חוץ. מסחר במטבע חוץ הוא רכישה של מטבע אחד (למשל דולר, יין יפני, אירו, וכדומה) ותשלום עבורו במטבע אחר (למשל שקל, דולר, וכדומה). לדוגמה, רכישת דולרים ותשלום עליהם בשקלים היא מסחר במט"ח. לכל מטבע יש ערך במונחים של כל מטבע אחר (למשל, דולר אחד יכול להיות שווה ערך לארבע שקלים). הרווח ממסחר במט"ח מתקבל כאשר שער המטבע שרכשנו עולה, או כאשר שער המטבע שמכרנו יורד. למשל, אם רכשתי דולרים ושילמתי על כל דולר 3.7 ₪, ואם שער הדולר עלה וכיום אני יכול למכור את הדולרים שרכשתי על פי שער של 3.8 ₪ עבור כל דולר, הרי שהרווחתי 10 אגורות מכל דולר שרכשתי ומכרתי. מסחר במטבע חוץ תמיד מתאר את היחסים בין צמדים של מטבעות – מחירו של מטבע אחד לפי מטבע אחר (למשל – 1 דולר = 3.8 ₪).

כיצד משקיעים בפורקס?

כיצד משקיעים בפורקס?

מסחר במט"ח מתבצע רק דרך חברת ברוקרים מורשה. זו תספק תוכנה שתאפשר לכל אחד מסחר קל בשוק הפורקס. דרך התוכנה המסופקת ניתן יהיה על פי רוב לבדוק התנהגות עבר של מטבעות, לבצע פעולות מסחר במט"ח (רכישה ומכירה של מטבעות), ולנהל תיק השקעות.


מינוף

מקובל מאוד במסחר במט"ח שהברוקר מולו עובדים ממנף את רווחי המשקיע. משמעות המינוף הינה שכל רווח שיעשה המשקיע בחשבון הפורקס שלו יוכפל על פי ערך שנקבע מראש בין המשקיע לברוקר. לדוגמה, אם המינוף המוסכם הוא 1:100 על הרווחים, שינוי של 1% לטובת המשקיע יבא לגידול של 100% (פי 100!) בסכום ההשקעה. המינוף פועל כמובן רק על הרווחים ולא מכפיל גם את ההפסדים.

איתותי מסחר

כלי רב עוצמה נוסף שיכול לשמש סוחרים מכל הסוגים- מתחילים, בינוניים ומקצועיים הנו איתותי מסחר - כלי זה עוזר בתהליך קבלת ההחלטות, ניתן להשתמש בו במגוון דרכים- לעקוב אחר האיתותים בצורה מלאה ולסחור על פיהם, לקבל על פיהם חיזוקים בנוגע למגמות השוק, לנצלם על מנת לקבל נק' כניסה ולנהל את המסחר בצורה עצמאית ועוד צורות רבות של שימוש. שימוש באיתותי מסחר מסוחרים מקצועיים מעלה בצורה משמעותית את תוחלת הרווחים של הסוחרים.

יתרונות מסחר במט"ח

יתרונות מסחר במט''ח

שוק הפורקס, או מסחר במטבע חוץ, הינו שוק ההשקעות הפעיל ביותר מסביב לעולם, וההערכה היא כי שוק המסחר במט"ח לבדו מגלגל כשלושה טריליון דולרים מדי יום – הרבה יותר מהיקפי המסחר הבורסאיים הבינלאומיים היומיים.

מסחר במט"ח הינו שוק המאפשר השקעה לכל אחד, כאשר מרבית הברוקרים יבקשו סכום מינימאלי להשקעה, אשר בדרך כלל יעמוד על כמאה דולר.
בשל הטבע הגלובאלי של מסחר במטבע חוץ, ניתן להשקיע בשוק הפורקס 24/7 – בכל שעה, בכל יום, כאשר כמו בבורסה, כשמשקיע אחד מעוניין למכור דולרים ולרכוש יורו, נניח, הוא יפעל מול משקיעים אחרים, שמעוניינים לרכוש את הדולרים שהוא מוכר או למכור לו יורו. כמויות הסוחרים במטבע חוץ מסביב לעולם הופכים כל עסקה לכזו שמתרחשת ממש ברגע, כלומר, תמיד יהיה מי שמעוניין לבצע כל עסקה מול כל משקיע.

עמלות המסחר בשוק מטבע חוץ נחשבות נמוכות, והמינוף מאפשר רווחים גבוהים.
ובסופו של דבר, נשאר רק "לנחש" איזה מטבע יעלה בערכו ואיזה ירד – על מנת לייצר הכנסה משמעותית מהכספים המושקעים.

מהו קורס מסחר במט"ח?

מהו קורס מסחר במטבע חוץ?

קורס פורקס, או קורס מסחר במט"ח, מאפשר ללומד כלים סטטיסטיים שונים על מנת לבצע השקעות מושכלות בשוק מטבע חוץ.
המשקיע המתחיל בפורקס, חשוב שיזכור, שמול כל אדם שמרוויח שקל, עומד אדם שהשקיע במסחר במט"ח, והפסיד שקל. לכן, חשוב מאוד היתרון היחסי שיש למשקיע. קורס מסחר במט"ח יספק ללומד כלים רבים, תיאורטיים ומעשיים, על מנת לחזות מה יקרה לשערי מטבעות ולהשקיע במטבעות שיש סיכוי טוב שערכם יעלה.
במהלך השנים, פותחו שיטות, נוסחאות, תוכנות, והשקפות שונות לחיזוי שינויים ותנודות במסחר במטבע חוץ. לדוגמה, עקרונות הניתוח הטכני נחשבים עקרונות בסיסיים של ניתוח ערכי מטבע. ניתוח טכני של מטבע נלמד בקורס מסחר במט"ח, כך שהתלמיד לומד לקרוא גרפים, לנתח התנהגות עבר של מטבע ולהתבונן במשתנים קשורים נוספים שישפיעו על ערכו העתידי של מטבע (למשל, רמת היציבות, המצב הפוליטי, האבטלה ומשתנים כלכליים – דמוגראפיים נוספים של המדינה שבה המטבע מקומי). על פי המסקנות שיסיק מניתוח טכני יוכל התלמיד להשקיע בתבונה במט"ח.

במהלך קורס מסחר במט"ח התלמידים לומדים תיאוריות רבות אולם הם גם מנהלים תיק השקעות וירטואלי בהדרכה, כך שהתלמידים חווים מסחר במט"ח הלכה למעשה.

כיצד בוחרים קורס מסחר במט"ח?

כיצד בוחרים קורס מסחר במט''ח?

היצע קורסים המלמדים מסחר במטבע חוץ הוא כמעט אין סופי, וכמו שהשקעה בשוק הפורקס אפשרית עבור כל אחד מאיתנו, כך גם לימוד קורס מסחר במט"ח אינו מחייב ידע קודם, והוא אפשרי ויועיל לכל מי שמעוניים להשקיע בשוק הפורקס.
הבחירה בקורס מסוים אינה פשוטה, אולם יש מספר נקודות שכדאי לשים לב אליהן ועשויות להקנות יתרון לקורס מסוים על פני מתחריו.

להלן נקודות שכדאי לשים לב אליהן בבחירת קורס מסחר במט"ח:

האם מרכז הלימודים מתחייב למקסימום תלמידים בכיתה?
האם הכיתות מצוידות במחשבים נוחים ועזרי לימוד שיאפשרו התנסות וחוויית לימודים נוחה?
מה השכלתו וניסיונו של המדריך בתחום מסחר במטבע חוץ?
עד כמה הטרוגנית הכיתה? האם הקורס נועד למתחילים? האם שאר התלמידים באותה רמת ידע התחלתי כמוכם?
כמה שעות לימוד מספק הקורס? האם כל שעות הלימוד הן פרונטליות? האם התלמיד יכול לקבל שעות הדרכה פרטנית והאם ישנה תמיכה בתיק ההשקעות של כל תלמיד? אם כן כיצד מתבצעת תמיכה זו. האם בשעות הלימוד? בטלפון? בכתובת דואר אלקטרוני?

איזו תוכנת דמו או איזו סביבת ניהול לתיק השקעות וירטואלי מספקת המכללה? האם היא נוחה וידידותית מספיק? האם יש בסביבת ההשקעות די אפשרויות לקבלת מידע על השקעות אפשריות במטבע חוץ?

מסחר במט"ח – טיפים למתחילים

מסחר במט''ח – טיפים למתחילים

נדגיש ונאמר, כי אף על פי שהמסחר בשוק המט"ח הינו פופולארי מסביב לעולם, יש הרבה משקיעים שמפסידים כסף בהשקעה במטבע חוץ. הסיכוי שתפסידו כסף גדל ככל שאתם חדשים יותר בשוק המסחר במט"ח וככל שההשקעה שלכם אינטואיטיבית ואינה משקללת בתוכה מידע אמיתי. לכן אל תקלו ראש בלימודי מסחר במט"ח.
אנו ממליצים להתחיל מסחר במטבע חוץ בהשקעה הנמוכה ביותר האפשרית, ולקחת מראש בחשבון את האפשרות שהשקעה זו תרד לטמיון. כמובן שתוכלו גם לנהל תיק וירטואלי של קורס מסחר במט"ח (וכך להפסיד כסף וירטואלי) עד שתרגישו מיומנים מספיק על מנת להשקיע כסף "אמיתי" ולפתוח חשבון השקעות עבור מסחר בשוק הפורקס.

בתחילת דרככם במסחר במט"ח, התייחסו להשקעתכם כהשקעה ספקולטיבית ואל תשקיעו יותר ממה שיש באפשרותכם להפסיד.

שיקלו בכובד ראש השתתפות בקורס מסחר במט"ח, מפני שאין ספק כי מי שבידו כלים סטטיסטיים לניתוח כדאיות השקעה במט"ח, ולא רק כלים אינטואיטיביים, מרוויח בממוצע יותר מהמשקיע חסר הידע.

בחרו ברוקר שקיבלתם עליו המלצות,וודאו כי התוכנה שהוא מוסר לניהול השקעות במט"ח נוחה וידידותית לכם וכי היא מספקת די אפשרויות עבור ניתוח טכני של מטבעות. בדקו את מינימום ההשקעה שדורש הברוקר, את המינוף שהוא מציע לכם, ואת העמלות שיגבה מכם עבור כל פעולה. כמובן, חשוב שתשימו לב שהשקעה דרך הברוקר תהיה אפשרית בכל יום ובכל שעה.


קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.