הרשם לניוזלטר
שם
אימיילמדריכי קניה הנקראים ביותר

מדריך לקניית דיו וטונרים

דיו וטונרים

לאחר רכישת מדפסת הזרקת דיו או לאחר רכישת מדפסת טונר לא מסתיימות ההוצאות, ויש צורך גם בקניית מחסניות דיו או טונר, בהתאם. כל מי שכבר קנה מדפסת יודע, כי יצרניות המדפסות עושות את עיקר רווחיהן לא ממכירת המדפסות, אלא ממכירת המוצרים הנלווים המתכלים – הדיו והטונר. לעיתים עשוי מחירה של מחסנית דיו מקורית אחת לעלות כמחצית ממחיר המדפסת עצמה או אף יותר. מסיבות אלה, במקביל לטונרים ומחסניות הדיו המקוריות, הנמכרות על ידי יצרניות המדפסות, ניתן היום גם למצוא טונרים ומחסניות דיו חלופיים ולא פחות טובים, במחירים נמוכים הרבה יותר.מחסניות דיו – מידע חשוב

מחסנית הדיו היא מעין מיכל קטן הכולל יחידת הזרקת דיו מובנת. בתחום זה קיימות היום אפשרויות רבות ביותר:

  • מחסנית דיו מקורית – מחסנית זו מכילה יחידת הזרקה מובנית והיא מיוצרת על ידי החברה ממנה נרכשה המדפסת. מחסנית הדיו המקורית היא היקרה ביותר מבין האפשרויות הקיימות בתחום.
  • מחסנית דיו תואמת – זוהי מחסנית המכילה יחידת הזרקה מובנית, שאיננה של החברה המייצרת את המדפסת, אך המחסנית עצמה היא חדשה ולא ממוחזרת. מחירן של מחסניות אלה נמוך יותר ביחס למחיר המחסניות המקוריות.
  • מחסנית דיו ממוחזרת – זוהי מחסנית המכילה יחידת הזרקה, שאיננה של החברה המקורית, כאשר המחסנית איננה חדשה אלא ממוחזרת ומלאה בדיו חדש. מחירה של מחסנית זו הוא נמוך בצורה משמעותית ביחס למחירי המחסניות הקודמות.
  • מיכל דיו – זהו מיכל דיו שאיננו כולל ראש הדפסה מובנה. מכיל זה מתאים לשימוש רק במדפסות בהן מנגנון הזרקת הדיו מובנה במדפסות עצמן. גם בהקשר זה, ניתן למצוא מיכלים מקוריים של החברה המייצרת את המדפסת, מיכלים חדשים של חברות אחרות ומיכלים ממוחזרים.

מחסניות דיו – כמות

כמות הדיו במחסנית נקבעת ביחידות של מיליליטרים, כאשר מחיר המחסנית נקבע גם ביחס לנתון זה. לכן, בעת השוואת מחירים בין מחסניות דיו מקורית למחסניות דיו חלופיות של ספקים שונים, חשוב מאוד לבדוק את כמות הדיו במחסנית. בהקשר זה, מי שזקוק לכמות הדפסות גדולה, כדאי שישקול רכישת מדפסת לייזר. אבקת הטונר המקורי, היא אמנם יקרה בצורה משמעותית ביחס למחסנית הדיו, אך באמצעותה ניתן להדפיס כמויות גדולות יותר של דפים, ביחס ישיר למחיר הגבוה. כמו כן, ניתן גם לרכוש טונר ממוחזר שמחירו הוא כמעט כמחצית מהטונר המקורי.

מחסניות דיו – הבדלים

בין סוגי מחסניות הדיו הקיימות היום בשוק ישנם מספר הבדלים:

  • איכות – בשוק מחסניות הדיו ישנן היום אפשרויות רבות, כאשר איכות המחסניות שאינן של החברות המייצרות את המדפסת היא פעמים רבות איכותית ממש בדומה למחסניות המקוריות. עם זאת, כאשר קונים דיו שאיננו מקורי לעיתים קיים סיכון, שאיכותו תהיה נמוכה יותר ביחס לדיו המקורי. כמו כן, קיימים הבדלי איכות משמעותיים גם בין ספקי הדיו החלופי. אם החלטתם לרכוש דיו חלופי, טוב תעשו אם תבחרו בחברה ידועה ובעלת מוניטין. בהקשר זה, חשוב לזכור, כי יצרניות המדפסות מפתחות טכנולוגיות מתקדמות ביותר גם בתחום הדיו, כדי להבטיח שתוצאות ההדפסה תהינה איכותיות ועמידות לאורך זמן.
  • סוג ההדפסה – בחירת סוג מחסנית הדיו תלוי בעיקר בסוג ההדפסה ובאיכות הנדרשת. לצורך הדפסת מסמכי טקסט בהם האיכות איננה משמעותית, ניתן בהחלט להסתפק בדיו חלופי שנקנה מספק מקצועי ואמין. לצורך הדפסת תמונות באיכות גבוהה ביותר, שצריכות גם להאריך ימים, מומלץ להשתמש במחסנית דיו מקורית.
  • אפשרות החזרה – ישנן גם מדפסות שלא יעבדו עם מחסנית דיו חלופית, לכן חשוב מאוד לוודא לפני הקנייה, כי במקרה שהמדפסת איננה עובדת עם מחסנית הדיו החלופית, תקבלו את כספכם חזרה.
  • אחריות – לעיתים גורמות המחסניות החלופיות לתקלות ואפילו לנזקים למדפסת, כאשר ישנן יצרניות של מדפסות המצהירות מראש, כי אחריות המדפסת איננה כוללת נזקים שנגרמים משימוש במחסניות שאינן מקוריות.

טונר – מידע חשוב

הטונר הוא מיכל המכיל אבקה, המשמשת לצורך הדפסה במדפסות הלייזר. מחירו של הטונר, לעומת מחסניות הדיו, הוא גבוה יותר, אך השימוש בו כולל כמה יתרונות. איכות ההדפסה באמצעות טונר היא לרוב טובה הרבה יותר מאיכות ההדפסה באמצעות מחסנית דיו. הדפסה בטונר לעולם איננה גורמת למקרים בהם מופיעות מריחות ותוצאות ההדפסה אינן טובות מספיק. כמו כן, הטונר מומלץ מאוד להדפסה של כמויות דפים, ובמקרה זה הוא אפילו חסכוני יותר לאורך זמן. הטונר גם נשמר זמן ממושך יותר, שכן הוא מורכב מאבקה ולא מנוזל. בנוסף לכך, החלפת הטונר לאחר התרוקנות המכיל היא מהירה מאוד, נוחה ואיננה מלכלכת.

בשוק הטונרים ניתן היום למצוא טונר מקורי וטונר ממחוזר.

  • טונר מקורי – טונר למדפסת לייזר, בשחור או בצבע. טונר זה הוא, כאמור, יקר משמעותית ביחס למחסנית הדיו אך כמות הדפים שניתן להדפיס באמצעותו היא גדולה לפחות פי ארבע.
  • טונר ממוחזר – טונר למדפסת לייזר במיכל ממוחזר, כולל החלפת חלקים הסובלים מבלאי. טונר ממחוזר הוא זול בכמחצית ממחיר הטונר המקורי.


קניות באינטרנט Buy123.co.il - מדריך קניות באינטרנט. סקירות מוצרים, מדריכי קנייה ורכישה, אתרי קניות הגדולים בשוק.